معروف ترین قلعه های ایتالیا را بشناسیم

دیدن از قلعه ها در کشور ایتالیا و شهر های قرون وسطایی که در اطراف آن قرار دارد، می تواند بسیار جذاب و سرگرم کننده باشد. قلعه ها بیانگر گذشته ی ایتالیا است و به طور معمول زاویه دید بی نظیری نسبت به شهر و حومه ی آن دارد. با تور اروپا می توانید به سادگی به ایتالیا سفر کنید و از قلعه های ایتالیایی که موزه های متعددی را در خود جای داده است دیدن نمایید. جالب است بدانید که حتی در برخی از قلعه ها، هتل هایی نیز مقرر شده است که می توانید شب ها را تا صبح در قلعه های زمان قرون وسطا سپری کنید. حال اگر در آینده ای نه چندان دور قصد سفر با تور اروپا به ایتالیا را دارید این مطلب را دنبال کنید تا در این مطلب چند نمونه از زیباترین و مشهور ترین قلعه های ایتالیا را به شما عزیزان معرفی نماییم. با ما همراه باشید.

قلعه های ایتالیا

قلعه لاروکو آلبورنوزیانا

در بالای تپه ای در بالای شهر اسپولتو در منطقه ی یومبریا قلعه ای به اسم لاروکو آلبورنوزیانا واقع شده است که از طریق آن می توانید منظره ای زیبا از شهر را ببینید. در قرن ۱۴ میلادی بر مبنای آکروپولیس، این قلعه ساخته شده است و به عنوان مقر فرماندهی فرمانروایان ارتودکس مورد استفاده قرار می گرفته است. بهتر است بدانید که این قلعه مهم ترین قلعه در ایتالیا محسوب می شود. قلعه لاروکو آلبورنوزیانا دارای دو حیاط بزرگ و شش برج بلند است که در آن نقاشی های بسیار زیبا نیز قرار دارد.

لاروکو آلبورنوزیانا

لاروکو آلبورنوزیانا

قلعه آندریا دوریا

در روستای ریویرا قلعه ای بی نظیر قرار گرفته است که سال ساخت آن به قرن های ۱۲ و ۱۷ میلادی باز می گردد. این قلعه، قلعه آندریا دوریا نام دارد که امروزه یک موزه ی هنری کوچک در آن قرار دارد. از طریق خیابان های باریک که در این شهر وجود دارد می توانید خود را به قلعه برسانید. از روی این قلعه می توان به راحتی زاویه های زیبایی از مناظر دریا و کلیسای سن پیترو را رویت کرد.

 

قلعه لاروکو ویسکونتا

شهری تپه ای و زیبا به در منطقه ی امیلیا روماگنا در شمال ایتالیا وجود دارد که قلعه ی لاروکو ویسکونتا را محصور کرده است. در داخل این قلعه شگفت انگیز از قلعه های ایتالیا یک موزه به همراه ویدئویی در مورد تاریخ این مکان و همچنین چهار اتاق که در آن ها می توانید در مورد زندگی های قرون وسطایی بیشتر بدانید مواردی وجود دارد. با بالا رفتن از پل های داخل قلعه می توانید تپه ها و مناظر زیبای اطراف را مشاهده نمایید.

لا روکو ویسکونتا

لا روکو ویسکونتا

قلعه استنسه فرارا

قلعه ی استنسه فرارا در منطقه پرو دلتا در امیلیا رومانا واقع شده است. این قلعه دارای فضایی رنسانسی است که نمونه ای معماری رومانتیک و گوتیک است. در تمام دوران قرون وسطا این قلعه مورد استفاده قرار می گرفته است.

قلعه استنسه فرارا

قلعه استنسه فرارا

قلعه اسفورزسکو

در شهر میلان یک قلعه ای در مرکز شهر قرار گرفته است که در فاصله ای دور از دومئو واقع شده است. قدمت قلعه اسفورزسکو به قرن ۱۵ باز می گردد، لازم به ذکر است که این قلعه چندین بار تا به امروز مورد بازسازی قرار گرفته است. بهتر است بدانید که این قلعه ی بی نظیر در قرن ۱۹  به یک مجموعه از موزه ها مبدل شده است و هنوز نیز چند موزه در آن قرار دارد.

قلعه اسفورزسکو

قلعه اسفورزسکو

قلعه سنت آنجلو

در روز های باستانی روم، قلعه سنت آنجلو به عنوان یک مقبره برای رومیان ساخته شده است و به واتیکان متصل شده است. امروزه این قلعه جاذبه ای گردشگری برای بازدید کنندگان به شمار می آید که در آن موزه های روم باستان و همچنین تاریخچه واتیکان به نمایش گذاشته شده است.

قلعه سنت آنجلو

قلعه سنت آنجلو

قلعه قهوه ای

در روستای ریویرا قلعه ی قهوه ای قرار گرفته است. در سال ۱۸۷۰ قلعه ای جذاب ساخته شده است که محل اقامت پتس براون، سر کنسول بریتانیا در ژنوا بوده است. مبل هایی که متعلق به پتس براون در آن زمان بوده است نیز امروزه در این قلعه به نمایش عموم گذاشته شده است. قلعه قهوه ای در روز های تابستان از ساعت ۱۰ تا ۱۹ و در طول زمستان از ساعت ۱۰ تا ۵ برای بازدید کنندگان باز است. شما نیز می توانید از باغ های گیاه شناسی آن هم دیدن نمایید.

قلعه قهوه ای

قلعه قهوه ای

قلعه دیوینادیو

بین کونئو و فرانسه قلعه ای در حومه ی دیدنی پیدمونت و دره استورا، قلعه ای به اسم دیوینادیو قرار دارد که برای پادشاه کارلو آلبرتو از سال ۱۸۳۴ تا ۱۸۴۷ ساخته شده است و قلعه ای مهم در قرن نوزدهم می باشد. از اواسط ماه می تا اکتبر این قلعه شگفت انگیز باز است. در طول تابستان نیز می توانید به راحتی از این قلعه دیدن کنید. در طول زمستان تنها در روز های پایانی هفته امکان بازدید از قلعه وجود دارد.

قلعه دیوینادیو

قلعه دیوینادیو

قلعه دل پیاگنارو

قلعه ی دل پیاگنارو یکی دیگر از معروف ترین و جذاب ترین قلعه های ایتالیا است که در شهر تاریخی و قرون وسطایی پونترمولی قرار دارد. از این شهر و بناهای تاریخی اش به خوبی نگهداری شده است به همین منظور در بالای شهر قلعه کاستلو دل پیاگنارو و همین طور موزه مجسمه های Menhris قرار دارد که موزه ای مربوط به مجسمه های پیش از تاریخی است. قلعه پیاگنارو نامش را از قطعات سنگی به نام پیاگن می گیرد که با آن ساخته شده است. از داخل قلعه می توانید چشم انداز بی نظیری به شهر پونترمولی و همچنین تپه های اطراف داشته باشید.  هم قلعه و هم موزه همه روزه باز هستند ولی در طول زمستان روز های دوشنبه ها تعطیل به شمار می آید.

قلعه دل پیاگنارو

قلعه دل پیاگنارو