پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری اروپا کدامند؟

در اروپا جاذبه های فراوانی وجود دارند تا در یک سفر تفریحی از آنها دیدن کرد. معمولا هر کشور اروپایی موزه، بنای تاریخی، گالری هنری و جاذبه های طبیعی خاص خود را دارد به همین خاطر نمیتوان یک کشور را از دیگری برتر دانست. سفر به اروپا هم در شرایط فعلی که قیمت ارز نوسان دارد چندان ساده و معقول نیست. قیمت تور ارزان اروپا ویژه پاییز هم نسبت به سال گذشته گرانتر شده و فقط نامی از ارزانی را یدک می کشد …

آمارهای گردشگری نشان داده در سال گذشته اروپا حدود 600 میلیون گردشگر از سراسر جهان داشته و برترین جاذبه هایی که این گردشگران از آنها دیدن کرده اند از قرار زیرند.

پر بیننده ترین جاذبه های اروپا

موزه لوور پاریس

موزه لوور پاریس

موزه لوور پاریس

موزه لوور پاریس با بیش از 9 میلیون بیننده سال گذشته میلادی را پشت سر گذاشت تا پر بیننده ترین جاذبه اروپا باشد. این موزه در گذشته کاخ بوده و قدمت زیادی هم دارد. لوور حتی در شبکه های اجتماعی نیز محبوب است و تنها در فیسبوک بیش از یک میلیون و هفتصد هزار علاقمند دارد! به این ترتیب عنوان برترین موزه محبوب جهان را هم از آن خود کرده است.

کلیسای جامع نوتردام

کلیسای جامع نوتردام

کلیسای جامع نوتردام

دیگر جاذبه محبوب اروپا کلیسای جامع نوتردام است که در قلب پاریس قرار گرفته است. این کلیسا بیشتر شهرتش را مدیون رمان معروف ویکتور هوگو به نام “گوژپشت نوتردام” است.

این کلیسای زیبا و با شکوه به سبک گوتیک ساخته شده و لویی چهاردهم پادشاه فرانسه هم در آن دفن شده است. از دیگر افتخارات این کلیسا تاج گذاری ناپلئون در آن است.

الحمرا در گرانادا

الحمرا در گرانادا

الحمرا در گرانادا

کاخ الحمرا نامی عربی آفریقایی دارد اما در شهر گرانادای اسپانیا است. این کاخ که زمان ساختش به قرن سیزدهم باز می گردد توسط هنرمندان شمال آفریقا ساخته شده و به خاطر رنگ سرخ گونش چنین نامی بر آن نهاده اند. “آبنمای شیران” و “قلعه” از بخش های دیدنی این کاخ هستند.

ساگرادا فامیلیا در بارسلون

ساگرادا فامیلیا

ساگرادا فامیلیا

باز هم یک بنای تاریخی دیگر عنوان پر بیننده ترین جاذبه گردشگری اروپا را به خود اختصاص داده. کلیسای ساگرادا فامیلیا (خانواده مقدس) در شهر بارسلون اسپانیا یکی از زیباترین و با شکوه ترین معماریها را دارد. جالب آنکه ساخت این کلیسا در سال 1882 آغاز شده و هنوز هم پایان نیافته است! و قرار است ساخت آن در سال 2026 به پایان برسد و در پایان 18 مناره خواهد داشت. آنتونیو گائودی، معمار شهیر اسپانیا، طراحی این کلیسا را به عهده داشت و 15 سال آخر عمر خود را صرف تکمیل آن کرد.

کلیسای پیتر مقدس در واتیکان

کلیسای پیتر مقدس

کلیسای پیتر مقدس

بزرگترین کلیسای جهان مگر می شود در لیست برترین جاذبه های اروپا قرار نگیرد. کلیسای پیتر مقدس در واتیکان قراردارد و ظرفیتی معادل 20 هزار نفر را دارد. این کلیسا حاصل هنرمندان دوران رنسانس است و هنرمندانی چون میکل آنژ در ساخت آن همکاری داشته اند. گفته می شود پیتر مقدس از حواریون عیسی مسیح در این مکان دفن شده است.

موزه بریتانیا در لندن

موزه بریتانیا

موزه بریتانیا

این موزه نخستین موزه عمومی ملی در جهان بود و در سال 1753 افتتاح شد. این موزه در همان آغاز رایگان و محلی برای آموزش بود.

کولوسئوم در رم

کولوسئوم

کولوسئوم

دیگر مکانی که توریست های اروپا بیشترین بازدید را از آن می کنند نبردگاه گلادیاتورها است. بنای تاریخی کولوسئوم که به معنای جایگاه بزرگ است، در رم پایتخت ایتالیا قرار گرفته و بیش از 2000 سال قدمت دارد. اینجا ظرفیتی 50 هزار نفری داشته و استادیومی باستانی برای نبرد های خونین بوده است.