جاذبه های چاینگ رای در کشور سرسبز تایلند

یکی از مهم ترین شهر های تایلند، چیانگ رای است که به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری فراوان گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب می کند. جاذبه های جذاب مانند موزه Rong Suea Ten Blue، پارک سینقا Singha Park و اقامتگاه های زیبای روستای آخا Akha Village می تواند برای مدتی طولانی هر گردشگر را در سفر به تایلند مجذوب خود کند. مطمئنا گذراندن تعطیلات خود در روستاهای تایلند و در میان فرهنگ و سنت این مردم بسیار گسترده و متنوع خواهد بود. در این مطلب قصد داریم مناطق گردشگری که در کم تر شناخته شده است را به شما عزیزان معرفی نماییم. با ما همراه باشید.

زیپ لاین مزرعه های چای

در کشور های زیادی زیپ لاین وجود دارد که گردشگران لحاظت هیجان انگیزی را با آن سپری می کنند. بهتر است بدانید که یکی از متفاوت ترین و جذاب ترین زیپ لاین ها در این شهر قرار دارد. این زیپ لاین بر خلاف زیپ لاین های دیگر شما را در بین جنگل های انبوه نمی برد بلکه به وسیله ی آن می توانی مزارع چای و دشت های سرسبز منطقه را ببینید. در پارک سینقا ۴ نوع زیپ لاین وجود دارد که به مسافران مقاطعی از مزارع چای را نشان می دهند. برای آن که سوار زیپ لاین شوید به شما آموزش داده می شود. قیمت بلیط برای کودکان بین ۷ تا ۱۲ سال متفاوت است.
این زیپ لاین هر روز بین ساعات ۹ صبح تا ۶ عصر باز است و به غیر از زیپ لاین نیز تفریحات متفاوت دیگری نیز در این منطقه وجود دارد. تنها افراد بین ۷ تا ۶۰ سال امکان استفاده از این زیپ لاین را دارند و در صورتی که بیماری هایی مثل فشار خون، سرگیجه، کمردرد، مشکلات گردن و … دارید، بهتر است از بین جاذبه های چیانگ رای سراغ زیپ لاین نروید.

زیپ لاین

زیپ لاین

غذا های محلی

در بین جاذبه های چیانگ رای در تایلند، رفتن به رستوران های لوکس و کافی شاپ ها را به دست فراموشی بسپارید. در این شهر فست فود ها و برند های مشهوری نظیر مک دونالد را نخواهید دید. اما همچنان می توانید بهترین غذا ها را در بین غذا های خیابانی نوش جان کنید. اکثر غذا ها گیاهی و بسیار سالم هستند. لازم به ذکر است که این منطقه هنوز درگیر زندگی شهری و صنعتی نشده است و بهترین غذا های تایلندی در چیانگ رای تهیه و عرضه می شود.
غذای معروف شمالی تایلند با نام خائو سوآ Khao Soi که از نودل برنج و سبزیجات مخصوص تهیه می شود و غذای بوآ لوی کای Bua Loy Kai که در واقع دسری تهیه شده از شیر نارگیل به همراه تخم مرغ سرخ شده و گلوله های برنجی است که حس و حال خاصی را به شما می بخشد.

غذاهای محلی چیانگ رای

غذاهای محلی چیانگ رای

شبی را با قبیله آخا هیل سپری کنید

در بین کوه های تایلند قبایل متعددی زندگی می کنند که برای گردشگران به جاذبه ای جذاب و عجیب تبدیل شده است. در بین کوه های تایلند شمالی قبیله های بومی زندگی می کنند که بالای یک قرن پیش از سمت جنوب کشور چین به این منطقه مهاجرت کرده اند. می توانید به بعضی از روستا های شناخته شده این منطقه سفر کنید و از فرهنگ اقلیت های قومی این منطقه مثل قبیله آخا هیل مطلع شوید. این قبیله پر جنب و جوش ترین قبیله ی تپه است.
می توانید در کلبه های چوبی و حتی حصیری این قبیله که از چوب بامبو ساخته شده است، شبی را به صبح برسانید. جالب است بدانید که در طول روز می توانید در کار های روزمره آن ها همکاری داشته باشید. افراد قبیله اجازه می دهند که با آن ها عکس بگیرید. حتی می توانید لباس های تزئین شده و زیبای آن ها را بپوشی و با زبان اشاره به گفت و گو با آن ها بپردازید که می تواند تجربه ای شگفت انگیز از ارتباط میان انسان ها باشد.

قبیله آخا هیل

قبیله آخا هیل

جالب است بدانید که زنان این قبیله در سن بلوغ دندان های خود را سیاه می کنند و اعتقاد دارند که این امر باعث دو چندان شدن زیبایشان می شود. در صورتی که به آشنایی با قبایل دیگر این منطقه علاقه مندید می توانید به قبیله ای که زنانش به زنان گردن دراز شهرت دارند نیز سفر کنید. تعداد زیادی از نویسنده ها و خبرنگاران دنیا جهت تهیه گزارش و فیلم از این روستا بازدید کرده اند. افراد این قبایل در بین جنگل های گرمسیر زیسته اند و هنوز خود را به شیوه های سنتی درمان می کنند. در میان جاذبه های چیانگ رای این جاذبه می تواند برای چندین روز شما را درگیر خود کند. در ضمن برای سفرهای خانوادگی ای جاذبه ای بی نظیر است.

مغازه های محلی در بازار

اکثر گردشگران و مسافران برای خرید به بانکوک سفر می کنند و از دستفروش های این شهر سوغاتی می خرند ولی بهتر است بدانید که در بین جاذبه های چیانگ رای در کشور زیبای تایلند می توانید خرید های خود را انجام دهید. بازاری که در چیانگ رای قرار دارد منطقه ای بی نظیر برای گردشگران و تهیه یسوغاتی است. بازار های شبانه یکی از جذاب ترین مکان ها در چیانگ رای است که از بین لباس های مد روز تا سوغاتی های محلی در آن یافت می شود.

بازار محلی چیانگ رای

بازار محلی چیانگ رای

تخم مرغ آب پز توسط چشمه های آب گرم

در هنگام سفر به چیانگ رای توجه داشته باشید که از شهر مائه خاچان نیز دیدن کنید. در این روستا چشمه های آب گرم وجود دارد که مردمان آن عادت دارند تخم مرغ های خود را داخل سبد قرار داده و در بین چشمه های آب گرم قرار می دهند و به آرامی می پزند. شما نیز می توانید در بین چیانگ مای و چیانگ رای توقفی کنید و در بین چشمه های آب گرم تخم مرغ خود را پخته و با حداقل هزینه صبحانه ای در دل روستا نوش جان کنید.

بر روی درختان پیاده روی کنید

حتما تصور پیاده روی بر روی درختان برایتان عجیب است ولی از بهترین جاذبه های چیانگ رای پیاده روی در بین درختان و روی پل معلق آن است. پل های معلق این باغ در ارتفاع ۳۰ متری از زمین شما را راه برده و طولی حدود ۳۶۰ متر را در بر می گیرد. قدم زدن در میان باغ به شکلی معلق تجربه ای شگفت انگیز از کشف جنگل های استوایی و گرمسیری در تایلند را برایتان به همراه دارد. فاصله ی این پارک جنگلی از بورما تنها چند کیلومتر است و در شمال چیانگ رای واقع شده ست.