با زیباترین شهرهای اروپا آشنا شوید

اروپا که به قاره سبز شهرت یافته زیباترین شهر ها و کشورهای دنیا را در خود جای داده. کشورهایی مثل قبرس، کرواسی، پرتغال، آلمان، اتریش، سوییس، لهستان و … اگر بخواهیم نام ببریم باید نام همه کشورهای اروپایی را در لیست مان بیاوریم.

بی شک اروپا زیبا و دوست داشتنی است و مقصد خوبی برای سفر! انتخاب زیباترین شهرهای اروپا بسیار دشوار است چرا که رقابت بالاست و انتخاب زیباترین ها دشوارتر است.

در این نوشته چند مورد از زیباترین شهر های اروپا را معرفی خواهیم کرد تا در انتخاب مقصد سفر به این قاره دچار مشکل نشوید و ساده تر تصمیم بگیرید.

زیباترین شهرهای اروپا

ونیز

ونیز

ونیز

ونیز اگر زیباترین شهر اروپا نباشد بی شک یکی از بهترین هاست و این را هر کسی به این شهر رفته تایید می کند. این شهر ایتالیایی به دلیل جذابیت های منحصر به فرد خودش سالانه گردشگران زیادی را به خصوص در فصل تابستان به خود جذب می کند. این شهر روی آب ساخته شده و در خیابان هایش به جای ماشین قایق ها سواری میدهند!

رم

رم

رم

عنوان دومین شهر زیبای اروپا هم به رم میرسد که باز هم از شهر های ایتالیا است. در رم معماری با شکوه، کلیساهای قرون وسطایی و آمفی تئاتر های باستانی همه را حیرت زده می کنند. البته برج کج پیزا هم که در این شهر است شهرتش از خود رم بیشتر است.

فلورانس

فلورانس در ایتالیا

فلورانس در ایتالیا

باز هم یک شهر زیبای دیگر از ایتالیا را به عنوان سومین شهر زیبای اروپا انتخاب می شود. شهر فلورانس

که آوازه زیبایی اش به گوش فلک رسیده در ایتالیا است و جولانگاه هنرمندان است. این شهر یکی از هنری ترین شهر های اروپا است که در آن معماری های با شکوه، گالری و موزه های هنری و نقاشی های سحر انگیزی خواهید یافت.

بارسلونا

بارسلونا

بارسلونا

بارسلونا پس از مادرید دومین شهر بزرگ اسپانیا است اما بهترین بندر این کشور!

در بارسلونا موزه، کلیسا و ساختمان های قدیمی بسیاری وجود دارند که هر کدام معماری بی نظیری دارند و از همین رو شهر به زیبایی آراسته شده تا جزو زیباترین شهر های اروپا قرار گیرد. بارسلونا هفت ساحل زیبا دارد که هر کدام از دیگری جذاب تر است.

دوبروونیک

دوبروونیک در کرواسی

دوبروونیک در کرواسی

وقتی صحبت از زیباترین هاست بی انصافی است اگر نامی از کرواسی به میان نیاید. دوبروونیک کرواسی آنقدر با شکوه و دیدنی است که نامش در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

این شهر در زمان های دور پایتخت راگوسا بوده است. با پیاده روی در این شهر در کنار کلیساهای آن با معماری فوق العاده تصور خواهید کرد که در قرون وسطی زندگی می کنید.

استانبول

استانبول

استانبول

استانبول که یک شهر اروپایی آسیایی است، دیگر شهر با شکوه و زیبای اروپا است. این شهر در کشور ترکیه و همسایگی ایران عزیزمان است که سفر به استانبول برای ایرانیان کم هزینه تر و ساده تر از دیگر شهر های اروپایی می باشد. چون هم نزدیک است و هم روادید سفر و قوانین آن برای ایرانیان ساده تر است. در استانبول هزارن جاذبه دیدنی وجود دارد که باید روزها گشت تا همه آن ها را دید.

همانطور که در ابتدای نوشته اشاره شد شهر های اروپا همگی زیبا هستند و اگر بخواهیم نام ببریم باید لیستی طولانی را آماده کنیم. شهرهایی مثل لندن، پاریس، برلین، بروژ در بلژیک، مالمو در سوئد همگی جزو زیباترین شهرهای اروپا هستند و سفر به آنها فرح بخش خواهد بود.