چرا سفر کردن لازم است؟

4 درسی که سفر به ما می دهد

گاهی شما خود را در وسط ناکجا آباد میابید و گاهی هم خود را در ناکجا آباد میابید.

ناشناس

اکثر ما در رویه ای به نام زندگی گیر افتاده ایم، از طلوع خورشید از خواب بیدار می شویم، مشغول کار می شویم و به تمام مسائل ریز و درشت در زندگی اهمیت می دهیم و در نهایت فراغت بال چیزی است که به آن فکر می کنیم. درست است که کار و فعالیت برای ادامه ی زندگی موفقیت آمیز مهم است، اما آیا تمام زندگی همین است؟

وقتی که ما در این رویه به نام زندگی، زندگی می کنیم، خودمان را از دست می دهیم. ما احساس حساسیت خود را برای شناختن زیبایی اطرافمان از دست می دهیم و عطش درونی ما برای ماجراجویی که در جایی عمیق در درون ما قرار دارد.

چرا سفر کردن لازم است؟

چرا سفر کردن لازم است؟

 

اگر شما اتفاق می افتد که در این روال به نام زندگی، که همه ما به طور دائم در آن چرخه گیر کرده ایم. گاهی لازم است خود را از آن بیرون بکشیم و تفاوتی در آن ایجاد کنیم و این به واسطه ی سفر فراهم می شود.

این که آیا برای دو روز، دو هفته یا دو ماه خوش شانس هستید، باید این بلیط هواپیما را برای مقصد خریداری کنید که همیشه در لیست معوقه ها قرار می گیرد را به حالت بالفعل درآورید.

حقیقت این است که مسافرت درمانی برای روح خسته و ملول است و می تواند دستورالعملی برای بازیابی مجدد باشد. با این حال، اگر شما هنوز هم نیاز به برخی از قانع کننده فوق العاده، در اینجا چهار درس بزرگ ترین است که سفر به ما می آموزد. آنها در نهایت ما را به سمت خودمان در راه درست و صحیح امکان پذیر می کنند.

چرا سفر کردن لازم است؟

چرا سفر کردن لازم است؟

 

سفر دوباره ما را تبدیل به یک کودک می کند

وقتی که ما در یک کشور جدید رها می شویم، ما هیچ گزینی نداریم، تا بلافاصله دوباره به یک کودک تبدیل شویم. همه چیزهایی که می بینید جدید است و این نشان می دهد که می بایست مانند یک کودک به کند و کاو بپردازیم. ما خود را در ساختاری می بینیم که تا پیش از این تنها در مجله ها می دیدیم.

در این حالت شما در موقعیتی می بینید که می توانید در هوای بسیار خوبی در آبشار نفس بکشید که حواستان را زنده می کند. یا مثلا با با خرید تورها اروپایی پاییزی، خود را در باغ های خوش عطر فرانسه میابید و یا نزدیک به برج های زیبا! در اینجاست که خود را همانند کودکی در حال کند و کاو محیط می بینید.

اعتماد به نفس

اول اینکه هنگامی که ما به یک مکان جدید سفر می کنیم، در جایی قرار می گیریم که دارای ناشناخته های بسیاری است. دوم این که به محض رسیدن به مقصد ممکن است خود را در موقعیتی بیابید که بر استرس و اضطراب شما بیفزاید.

تجربه های مختلفی را در طول سفرکسب می کنید، مثلا ممکن است نتوانید با راننده ی تاکسی ارتباط کلامی برقرار کنید و یا اینکه در راه رسیدن به هتل گم شوید. تمام این لحظات دلهره آورد کمک می کند که اعتماد به خود را افزایش دهید و بتوانید به امور مسلط شوید.

دیدگاه جدید کسب می کنید

هنگامی که ما سفر می کنیم، به سرعت از اکثریت به اقلیت تبدیل می شویم. این یعنی در جامعه ای قرار میگیریم که همزبانان ما وجود ندارند و ممکن است اندک افرادی همانند ما مسافر باشند. اینجاست که می بایست ارزش هایمان را بشناسیم و دیدگاه های جدیدی کسب کنیم. منطقه ای که به آن سفر کرده ایم، چه برایمان آشنا باشد و چه نه، هر منطقه ای فرهنگ خاص خود را دارد و می بایست به آن ها احترام بگذاریم. سفر به این معنا نیست که فرهنگ خود را فراموش کرده و با فرهنگی جدید جایگزین کنیم، بله به این معنیست که می بایست در سفر به هر منطقه و شهر و یا کشور جدید، دیدگاه های جدیدی را کسب کنیم و بتوانیم دنیا را با اقوام مختلف بهتر بشناسیم.

قدر دانی از آنچه که در اختیار داریم

در طول سفر ممکن است با کسانی رو به رو شویم که از تمکن مالی کمتر از ما برخوردار باشند همچنین ممکن است با وضعیت هایی رو به رو شویم که ما را به تفکر وادارد. این به ما کمک می کند که قدر چیزهایی که داریم بیشتر بدانیم و شکرگزار آن ها باشیم.

هنگامی که از خانه خارج می شویم، در چرخه ای قرار می گیریم که به ما نشان می دهد که آن چه که تا به امروز داشته ایم، چندان بد هم نبوده است.

دقت داشته باشیم که سفر نه تنها برای لذت بردن و گشت و گذار است، بلکه می تواند یک مدرسه ی کارآمد برای درس های بزرگی باشد که می بایست در طول زندگی آن ها را فراگیریم.

منبع:

https://www.goworldtravel.com/four-lessons-travel-teaches-us-never-learn-classroom/