معرفی 10 مقصد برتر گردشگری در جهان

هر جای جهان دیدنی های خاص خود را دارد و سفر می تواند پنجره ای رو به جهان باشد. امروزه تور های مسافرتی برای هر مقصدی حتی دور افتاده ترین مناطق دنیا هم وجود دارند و همواره مقاصد اروپایی جزو پر طرفداران هستند. تور ارزان اروپا ویژه آبان فرصت دیگری برای دوست داران سفرهای اروپایی است. اگرچه تنها کشورهای اروپایی مقاصد مجبوب سفر نیستند!

تقریبا همه کشورهای دنیا چیزی برای دیدن در خود دارند. می خواهیم در این نوشته کشورهایی را معرفی کنیم که کمتر مورد توجه قرار گرفته اند اما می توانند بهترین مقاصد سفر باشند.

شیلی (Chile)

Chile

Chile

یکی از زیباترین کشورهای آمریکای جنوبی شیلی است. رشته کوه مشهور آند و اقیانوس آرام، بیابان آتاکاما، بیایان پاتاگونیا همگی به نحوی در زیباتر شدن شیلی نقش دارند. این جاذبه های طبیعی در کنار هم علاوه بر زیبایی شرایطی پدید آورده اند تا آب هوای شیلی مساعد باشد. قدمت شیلی بسیار زیاد است به طوری که تمدن های بزرگی چون مایاها و اینکاها در این کشور زندگی می کرده اند.

پایتخت شیلی شهر سانتیاگو است و بهترین زمان سفر به این کشور آبان تا اسفند ماه است.

کره جنوبی (South Korea)

South Korea

South Korea

کره جنوبی که در شرقی ترین نقطه زمین قرار گرفته نیز ارزش سفر کردن را دارد و جزو کشورهای پرطرفدار توریست ها است. پایتخت این کشور سئول است و از کلان شهرهای پیشرفته است که سرعت رشد فناوری در آن بسیار بالاست. کره جنوبی دیدنی های بسیاری دارد و از مقاصد برتری است که پیشنهاد می شود حداقل برای یک بار به آنجا سفر کنید.

پرتغال (Portugal)

Portugal

Portugal

پرتغال به خاطر فوتبالش بیشتر شهرت دارد، خوب است بدانید این کشور که از جنوبی ترین کشورهای اروپا است و در آنسوی دریاها با آفریقا همسایه است! جزایر و سواحل زیبایی برای گردشگری دارد. در پرتغال علاوه بر طبیعت گردی ؛ گردشگری غذا نیز محبوب است. امروزه سرآشپزان پرتغالی خبره تر از ایتالیایی ها و فرانسوی ها هستند و دلیل محبوبیت عذاهای پرتغالی هم همین است.

جیبوتی (Djibouti)

Djibouti

Djibouti

نام کشور جیبوتی را کمتر کسی شنیده اما از مقاصدی است که ارزش چند بار سفر کردن را دارد. این کشور در شاخ آفریقا قرار دارد. در این کشور عجایب طبیعی بسیاری خواهید دید چیزهایی که در دیگر نقاط دنیا یک افسانه هستند!

نیوزلند (New Zealand)

New Zealand

New Zealand

نیوزلند از آن کشورهایی است که به محض ورود به آن در طبیعتش غرق خواهید شد. در این کشور مسیرهایی مختص پیاده روی در حیات وحش تعیین شده اند که به اصطلاح (Great Walks) خوانده می شوند.

مالت (Malta)

Malta

Malta

کشور اروپایی مالت هم از مقاصدی است که کمتر نامش شنیده شده است. در سال 2018 شهر والتا در مالت به عنوان مرکز برنامه های فرهنگی اروپا معرفی شد. این کشور در حوزه دریای مدیترانه است و آب و هوا و طبیعت بکری دارد. به دلیل وجود آثار بیشمار تاریخی و معماری از قرن شانزدهم از سوی یونسکو به عنوان میراث جهانی برگزیده شد.

گرجستان (Georgia)

Georgia

Georgia

یکی از ارزان ترین مقاصد اروپایی گرجستان است که از کشور ما هم نزدیک است چون جزو کشورهای شرقی اروپا است. گرجستان علاوه بر آن که کشوری زیبا و ارزان است از لحاظ میراث تاریخی بسیار غن بوده و تاریخی بس طولانی دارد.

چین (China)

China

China

وقتی صحبت از دیدنی ها و طبیعت گردی می شود باید نام چین را در ابتدا آورد! چین مقصدی است که با یک بار سفر نمی شود همه جای آنرا گشت. این کشور آنقدر پهناور است که حتی گردشگران چینی هم نتوانسته اند همه آن را بگردند. در چین جشنواره های بسیاری برگزار می شود که با شرکت در آنها می توان خاظرات خوشی ساخت.

آفریقای جنوبی (South Africa)

South Africa

South Africa

آفریقای جنوبی در سال 2010 به خاطر جام جهانی فوتبال مورد توجه قرار گرفت اما این کشور باید بیش از این ها مورد توجه قرار گیرد. در آفریقای جنوبی آنقدر طبیعت و حیات وحش زیبا هستند و در زندگی روزمره مردم مختلط شده اند که دیدن یک شیر در اطراف شهر چیز عجیبی نیست. کسانی که دوست دارند حیات وحش را از نزدیک ببینند بهتر است راهی آفریقای جنوبی شوند.

روسیه (Russia)

Russia

Russia

تور روسیه یکی از مقاصد پرطرفدار جهان در فصول مختلف بخصوص در بهار و تابستان می باشد. هرکدام از شهرهای روسیه مانند سنت پترزبورگ، مسکو، سوچی، یکاترینبورگ، کازان و نیژنیی نووگورود دیدنیهای منحصر به فرد و تاریخچه خواندنی دارند. امسال به خاطر جام جهانی روسیه شمار زیادی از توریست ها و فوتبال دوستان راهی این کشور شدند.