معرفی اپلیکیشن های آفلاین سفر

از زمانی که گوشی های هوشمند توانستند به شبکه جهانی اینترنت متصل شوند و اپلیکیشن های پیشرفته و کاربردی را اجرا کنند، سفرها راحت تر شدند. اپلیکیشن های سفر تقریبا همه کاری را انجام میدهند و مثل یک راهنمای همه فن حریف به مسافران خدمت رسانی می کنند کافیست بدانید چه می خواهید و کدام اپ را باید نصب کنید.

بیشتر بخوانید: این موارد را در بستن چمدان فراموش نکنید!

اپلیکیشن ها سفر دنیای گسترده ای دارند بسیاری از آنها برای درست کارکردن نیاز به اینترنت دارند اما در همه جای دنیا که اینترنت در دسترس نیست! اپ هایی هم برای این منظور توسعه داده شده اند که بدون اینترنت اجرا می شوند و کار می کنند. در این نوشته چند مورد از اپلیکیشن های سفری بدون نیاز به اینترنت را معرفی خواهیم کرد.

نقشه گوگل (Google Maps)

Google Maps

Google Maps

قبلا گوگل مپ به صورت کاملا آنلاین بود اما از مدتی پیش امکاناتی برای ذخیره سازی نقشه ها و استفاده از آن به صورت آفلاین به آن افزوده شد. با امکاناتی که نقشه گوگل دارد می شود نقشه هر محله یا مسیری را که می خواهید باز کنید و سپس برای استفاده در حالت آفلاین ذخیره کنید. این امکانات به صورت آفلاین در هر منطقه ای که به اینترنت دسترسی ندارید کاربرد دارند حتی در سفر های خارجی که دسترسی به اینترنت کمی دشوار است.

Here WeGo

Here WeGo

Here WeGo

این نرم افزار در حالت آفلاین نیز مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری را نمایش می دهد. کمپانی خوش نام نوکیا این نرم افزار را توسعه داده است. این اپلیکیشن مانند گوگل مپ برای دانلود نقشه به اینترنت نیاز دارد و پس از ذخیره سازی می توان از آن به صورت آفلاین استفاده کرد.

تریپیت (Tripit)

Tripit

Tripit

داشتن یک برنامه سفر همه منظوره که به صورت آفلاین کار کند آرزوی هر مسافری است و اپلیکیشن تریپ (Tripit) این رویا را واقعیت بخشیده است. به کمک این اپ می توان هتل رزرو کرد یا بلیط هواپیما خرید و بسیاری از کارهای دیگر را انجام داد. این اپلیکیشن در دو نسخه پولی و رایگان توسعه داده شده که در نسخه پولی آن امکانات بیشتری در دسترس هستند.

ایکس کارنسی (XE Currency)

XE Currency

XE Currency

تبدیل ارز از جمله کارهایی است که هر مسافر خارجی به آن نیاز پیدا می کند. ایکس کارنسی در عرض چند ثانیه هر ارزی را می تواند تبدیل کند. کافی است قبلا ارز موردنظر را وارد کنید که برنامه در زمان اتصال به اینترنت به روزرسانی های لازم را انجام دهد و هر زمانی که شما در حالت آفلاین بخواهید تبدیل ارزی انجام دهید، این تبدیل را با تغییرات اخیر بازار انجام دهد.

تریبپوسو (Triposo)

Triposo

Triposo

معمولا برای کسب اطلاعات در سفر به ویکی پدیا، ویکی تراول و دیگر پایگاه های اطلاعاتی مراجعه می شود. تریبپوسو می تواند همه اطلاعات لازم در مورد یک منطقه را در خود ذخیره کند و در زمان آفلاین بودن در دسترس باشند.

اسامی هتل ها، مسیرها، نقشه و اسامی رستوران ها از جمله این اطلاعات هستند. دیگر ویژگی جالب این نرم افزار دستیار صوتی آن، تبدیلات ارز و موارد دیگر است که شما را شگفت زده خواهد کرد.

مترجم گوگل (Google Translate)

Google Translate

Google Translate

همراه داشتن یک مترجم در سفرهای خارجی بسیار کاربردی است و مترجم گوگل که از هوش مصنوعی این شرکت بهره می برد بهترین گزینه است. از این اپلیکیشن می توان در دو حالت آنلاین و آفلاین استفاده کرد. به کمک این اپلیکیشن می شود انواع زبان ها را ترجمه کرد.