چگونه چمدان ببندیم؟

چنانچه قصد سفر به یکی از شهرهای داخلی را داشته باشید و یا اینکه برنامه خرید تورهای اروپایی و حتی تورهای کشورهای نزدیک تر را چیده باشید، لازم است که یک چمدان ببندید و وسایلتان را بسته بندی کنید. حتما می دانید که برای بسته بندی چمدان لازم نیست که هر آن چه دم دستتان هست را درون آن قرار دهید، بلکه می بایست با یک مدیریت درست، تنها وسایل مورد نیازتان را بردارید. با ما همراه باشید تا با بهترین روش بستن چمدان آشنا شوید.

بهترین روش بستن چمدان

بهترین روش بستن چمدان

بهترین روش بستن چمدان

در ابتدا باید بگوییم که باید وسایلتان را به گونه ای انتخاب کنید که حجم کمی در چمدان اشغال کنند. همچنین لازم است آن ها را به گونه ای درون چمدان قرار دهید که جا برای تمامی وسایل مورد نیازتان بماند. برای این کار لازم است که از روش های زیر برای کم حجم کردن لباس هایتان استفاده کنید:

بهترین روش بستن چمدان

بهترین روش بستن چمدان

لباس ها را لوله کنید

یکی از بهترین روش های بستن چمدان، لوله کردن لباس هایست. با این روش شما می توانید جای زیادی در چمدان برای لباس های خود باز کنید. برای این کار به سراغ شلوار، دامن، و لباس های ورزشی بروید. آستین ها را به عقب تا کنید و پیراهن را از پایین با بالا لوله کنید تا جای کمی در چمدان اشغال کنند.
حتی می توانید تمامی لباس ها را با هم لوله کنید. مثلا تعدادی از لباس ها را به طور منظم روی هم قرار دهید و آن ها را با هم لوله کنید. دقت داشته باشید لوله کردن باس ها را به گونه ای انجام دهید که لباس ها چروک نشوند و در سفر نیاز به اتوکشی زیاد نداشته باشید.

بهترین روش بستن چمدان

بهترین روش بستن چمدان

 

لباس ها را بقچه کنید

برای این کار می توانید از لباس هایی که کمتر چروک می شوند استفاده کنید و از آن ها بقچه های کوچکی درست کنید که لباس های دیگر را درون خود جا می دهند. حتی می توانید لباس های زیر، جوراب ها و زیورآلاتتان را درون برخی از لباس ها قرار دهید و از آن ها به عنوان کیسه استفاده کنید.

دستمال کاغذی بسیار کاربردی خواهد بود

وسایل ظریف و کم جا را درون چمدان بخوابانید و روی آن ها دستمال کاغذی قرار دهید

یک چمدان سبک اما بزرگ انتخاب کنید

دقت داشته باشید که چمدانی را انتخاب کنید که بتواند به بهترین شکل وسایل شما را مدیریت کند. همچنین لازم است که به وزن چمدانی که قصد خریداری آن را دارید، دقت کنید. حمل یک چمدان بزرگ که وزن زیادی دارد و مجبور هستید آن را با لباس های مختلف پر کنید، بسیار سخت است.

لباس های هم رنگ را کنار هم قرار دهید

بعد از آنکه لباس ها را رول کردید، بهتر است لباس های همرنگ را کنار هم قرار دهید تا بتوانید به راحتی آن ها را پیدا کنید.

کیف های کم حجم بردارید

لازم نیست تمام کیف هایی که در قفسه ها دارید را بردارید. تنها کیف هایی را برای سفر انتخاب کنید که تا می شوند، پس انتخاب کیف های پارچه ای بهترین گزینه ها هستند.