معرفی زیباترین مناطق جنگلی اروپا و جهان

برخی از تور های اروپایی پاییز مسیر های جنگلی را برای سفر انتخاب می کنند تا شرکت کنندگان در تورهای مسافرتی بیشترین لذت را از سفر ببرند. پاییزگردی خودش تجربه ای است که به این سادگی ها به دست نمی آید چه برسد به آنکه هدف دیدن زیبایی های پاییز در جنگل های اروپا باشد.

بسیارند افرادی که عاشق طبیعت هستند و یک سال را برای فرارسیدن پاییز صبر می کنند تا تصاویر بی نظیری ثبت کنند. معمولا جنگل ها بهترین مکان برای لمس پاییزند. فقط در دل طبیعت می توان گذر فصل ها را احساس کرد!

در سراسر جهان جنگل های زیادی وجود دارند که می توانند مقصدی با شکوه برای طبیعت گردی باشند، در کشور ما هم چندین جنگل وجود دارد که در هر فصلی دیدنی هستند.

زیباترین جنگل های جهان

در این نوشته چند مورد از جنگل های اروپا و سایر نقاط جهان را که کمتر در مورد آنها گفته شده را معرفی خواهیم کرد.

جنگل سیاه

جنگل سیاه

جنگل سیاه

آلمان یکی از کشورهای پر از جنگل اروپا است. جنگل سیاه یکی از معروف ترین جنگل های این کشور است. محدودهٔ جنگل سیاه از سوی جنوب و غرب، دره راین است. نام گذاری این جنگل به خاطر رنگ سبز تیره آن است و همچنین به دلیل ارتفاع بالای درختان نور خورشید نمیتواند به زمین برسد که همواره تاریک است. از این رو این جنگل زیبا به جنگل سیاه شهرت یافته است.

از جاذبه های معروف فرهنگ عامیانه جنگل سیاه، ساعت کوکو و کیک جنگل سیاه است. نزدیکترین شهر ها به جنگل سیاه شهرهای فرایبورگ و بادن بادن هستند.

جنگل برکشایر

جنگل برکشایر

جنگل برکشایر

برای دیدن جنگل برکشایر می بایست کمی دورتر از اروپا بروید یعنی آمریکا! این جنگل در کارولینای جنوبی و در کنار ساحل میرتل قرار گرفته است. امکانات تفریحی و رویداد های هفتگی که در این جنگل برگزار می شوند ارزش این سفر طولانی را دارد. دی اینجا امکاناتی چون مرکز تفریحی، استخر عمومی، تنیس، زمین بسکتبال، منطقه پیک نیک، زمین بازی و اتاق تناسب اندام وجود دارند.

جنگل هالربوس

جنگل هالربوس

جنگل هالربوس

وقتی صحبت از جنگل و طبیعت گردی می شود بی انصافی است اگر نامی از کشور بلژیک به میان نیاید. این کشور به واسطه طبیعت بکرش به شهرت رسیده و مناطق جنگلی زیبایی دارد. جنگل هالربوس یکی از زیباترین جنگل های در شهر هاله بلژیک است. وسعت 552 هکتاری جنگل شرایط برای روزها کوله گردی را فراهم کرده است. به خصوص اگر این سفر اروپایی در فصل پاییز باشد لذتش چند برابر است!

جنگل زابروالد

جنگل زابروالد

جنگل زابروالد

اگر مسیرتان به آلمان خورد و جنگل سیاه را دیدی و هنوز هم برای طبیعت گردی اشتها داشتید مسیر جنگل جنگل زابروالد را در پیش گیرید. این جنگل یکی از زیباترین های آلمان و جهان است. در وصف این جنگل فقط کلماتی چون سحر انگیز و جادویی کاربرد دارند و بس!

برای دیدن این جنگل ابتدا باید به شهر رامزاو در آلمان بروید چون جنگل چسبیده به این شهر است. این ناحیه بر اثر سنگ ریزش در چند هزار سال قبل شکل گرفته است. رودخانه ای از وسط تنگه عبور می کند که بسیار خنک است و رنگ آبی خیره کننده ای دارد.

جنگل مولای

جنگل مولای

جنگل مولای

آسیای خودمان به خصوص شرق آن پر از جنگل است. یکی از دیدنی ترین جنگل ها که در دامنه هیمالیا هم هست جنگل مولای نام دارد. نام گذاری این جنگل برگرفته از نام خالقش یعنی جاداو مولای پاینگ است. وسعت این جنگل به 1360 هکتار می رسد که در آن انواع گونه های درخت و جانورری زندگی می کنند.

پاینگ که در سال 1963 متولد شده، اهل قبیله میشینگ از شهر جرهت (Jorhat) در ایالت آسام (واقع در منتهای شمال شرقی آن کشور، میان برمه و بنگلادش و در دامنه های هیمالیای شرقی) است.

منطقه ای که اکنون جنگل است یه قرن پیش ساحلی شنی بی آب و علف بود که با تلاش این بزرگ مرد که نامش برای همیشه ماندگار است این جا به شکل جنگل در آمد. گفته شده که پاینگ از سن 16 سالگی هر روز بخشی از وقتش را به درخت کاری مشغول بوده تا اینکه توانست جنگلی پدید آورد.

در این جنگل گونه های جانوری فراوانی چون فیل ها، خرس های وحشی، گوزن، کرگدن ها، خزندگان، کرکس ها و حتی ببرهای سلطنتی بنگال زندگی می کنند.

جنگل بیالوویزا

جنگل بیالوویزا

جنگل بیالوویزا

برای دیدن باستانی ترین جنگل اروپا لازم است راهتان را به سمت مرز لهستان و بلاروس کج کنید. جنگل های قدیمی بسیاری در اروپا وجود دارند اما جنگل بیالوویزا  باستانی ترین آنهاست. تنها 1500 کیلومتر از این جنگل با شکوه برای قرن ما باقی مانده است. در این جنگل افسانه ای گونه های درختی چون درختان صنوبر غول پیکر، بلوط و درخت زبان گنجشک حکمرانی می کنند و البته جانداران ریز و درشت بسیاری هم اینجا را قلمرو خودشان می شناسند. اینجا خانه حیواناتی چون گاومیش کوهان دار است.

جنگل گرونوالد

جنگل گرونوالد

جنگل گرونوالد

ابتدای نوشته اشاره کردیم که آلمان از جمله سرسبز ترین کشورهای اروپا است از این رو جنگل بسیار دارد و در لیست ما نیز جای جنگل دیگری از آلمان خالی است. جنگل گرونوالد در برلین یکی دیگر از مکان هایی است که می تواند تجربه طبیعت گردی نابی در اختیارتان بگذارد.

این منطقه جنگلی پر است ازدرختان راش، بلوط، کاج و صنوبر. اینجا فقط درخت نخواهید دید پس دوربینتان را همیشه در حالت آماده به کار نگه دارید چراکه حیوانات کم نظیری در اینجا خواهید دید.

در این جنگل سه دریاچه با نام های Pechsee، Barssee و Teufelssee وجود دارند که بر زیبایی و طراوت محیط افزوده اند. البته رودخانه هاول نیز با این جنگل حدود 9 کیلومتر خط ساحلی دارد که کمپ زدن در اطراف آن جزو دوست داشتنی ترین تفریحات است.