مراقبت های بارداری در سفرهای بین المللی با هواپیما

آیا شما از پیش برای سفر خود برنامه ریزی کرده اید و تازه متوجه شده اید که باردار هستید؟ حتما شنیده اید که بعد از یک زمان خاص نباید پرواز کنید. درست است؟ خطرات احتمالی چیست؟

مراقبت های بارداری در سفر

خانم های باردار می بایست طی 9 ماه بارداری خود احتیاط های لازم را به خرج دهند. متوسط بارداری 40 هفته طول می کشد. به گفته کالج آمریكا متخصص زنان و زایمان، امن ترین زمان برای سفر در سه ماهه دوم، بین 18 تا 24 هفته است. قبل از 18 هفته، شما احتمال سقط جنین یا حاملگی نابجا را دارید. این امر لزوما به دلیل سفر ایجاد نمی شود، اما در صورت وقوع، شما به کمک پزشکی نیاز خواهید داشت. پس از 24 هفته خطر ابتلا به سرطان و یا فشار خون بالا افزایش می یابد.

مراقبت های بارداری در سفرهای بین المللی با هواپیما

مراقبت های بارداری در سفرهای بین المللی با هواپیما

احتیاط های ایمنی حین بارداری در سفرهای بین المللی

بسیاری از خطوط هوایی برای سفر در هنگام بارداری محدودیت دارند. به عنوان مثال، British Airways اجازه می دهد تا شما را تا 36 هفته بارداری با یک جنین سفر کنید. اگر شما حامل دوقلوها، سه قلو یا بیشتر، شما فقط از این خط هواپیمایی تا 32 هفتگی بارداری استفاده کنید.

پس از 28 هفته، شما باید یک نامه کتبی از دکتر یا ماما داشته باشید که نشان می دهد که حاملگی شما بدون عارضه است و زایمان شما را مشخص کند. پزشک شما باید تأیید کند که شما در سلامت هستید و سفر برای شما هیچ مشکلی ایجاد نمی کند. British Airways حتی در صورت لزوم از کمربندهای اضافه برای خانم های باردار استفاده می کند.

اما شرکت هواپیمایی متحده در طول هشت ماه هیچ محدودیتی برای خانم های باردار ندارد. تنها در ماه نهم بارداری، یک نامه کتبی از پزشک شما لازم است.

به طور کلی، خطوط هوایی به شما امکان می دهد تا برای پروازهای داخلی تا 36 هفتگی و برای پروازهای بین المللی در 32 هفتگی حاملگی خود باشید.

بسیاری از زنان ممکن است به دلیل فشار داخل هواپیما، برای آسیب رسیدن به کودک درون شکمشان، نگران باشند. از آنجا که فشار هوای کابین کمتر از ارتفاع های پایین است، به دلیل نیاز بدن برای اکسیژن بیشتر، ضربان قلب و فشار خون افزایش می یابد. البته این موضوع نمی تواند به زنان سالم، نه به خودشان و نه به جنین، آسیب وارد کند.

با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، به زنان باردار با عوارض مانند فشار خون بالا، دیابت، توکسمی یا چندین حاملگی (دوقلو) توصیه می شود که پرواز نکنند. پس بهتر است این موضوع را با دکتر خود در میان بگذارید. ( البته پرواز در یک هواپیما کوچک کم فشار توصیه نمی شود.)

همانطور که زنان باردار در معرض خطر ابتلا به لخته شدن خون در پاها قرار دارند، مطمئن شوید که در طول پرواز بیدار هستید؛ پیاده راه بروید و پاهای خود را حرکت دهید. همچنین نوشیدن مقدار زیادی مایعات را برای جلوگیری از کم آبی بدن فراموش نکنید.

مراقبت های بارداری در سفرهای بین المللی با هواپیما

مراقبت های بارداری در سفرهای بین المللی با هواپیما

 

اگر پرواز را کنار می گذارید و سفرهای جاده ای را ترجیح می دهید، همچنان می بایست هر از گاهی پاهای خود را بکشید و حرکت دهید. به دنبال مقصد آرامش بخش باشید که به شما امکان می دهد تا برخی از ورزش های لذت بخش مانند راه رفتن در کنار ساحل را تجربه کنید.

در اواخر دوران بارداری، برخی از کشورها ممکن است بدون شواهد کتبی از پزشک خود مبنی بر تاریخ زایمان، اجازه ورود ندهند.

حتما این موضوع را با بیمه درمانی خود چک کنید چرا که بسیاری از بیمه ها محدودیت هایی درباره سفرهای دوران بارداری دارند. به عنوان مثال اگر در مواقع اضطرار در سفر قرار گیرید، ممکن است بسیاری از هزینه ها را پوشش ندهند.

ممکن است بخواهید قبل از سفر به خرید بیمه درمانی اضافی فکر کنید. شرکت های چندگانه بیمه درمانی پزشکی در حین بارداری، “عوارض حاملگی” را پوشش می دهند.

هنگام خرید بیمه باید بارداری خود را به آنها اعلام کنید، زیرا ممکن است برای پوشش بیمه بارداری، حق بیمه شما افزایش یابد. همچنین ممکن است در صورتی که از بارداری شما آگاه شوند، پوشش بیمه ای شما لغو شود.
اگر در دوران بارداری عوارض مانند فشار خون بالا یا خونریزی داشته باشید، توصیه می شود که به هیچ عنوان سفر نروید. بهترین توصیه این است که قبل از سفر با متخصص زنان و زایمان صحبت کنید تا حین سفر به مشکلی دچار نشوید.

منبع: www.goworldtravel.com