پیست اسکی La Plagne، پیست اسکی خانوادگی در فرانسه

معرفی پیست اسکی La Plagne

La Plagne یکی از دره هایTarentaise است که از کوه های آلپ فرانسه است و یکی از پیست های اسکی خانوادگی است. بسیاری از گردشگران آن را یکی از بزرگترین پیست های اسکی منطقه می دانند و تعداد زیادی از اسکی کننده های مبتدی و حرفه ای این منطقه را برای اسکی کردن انتخاب می کنند. جالب اینجاست که در آن اطراف، ویلاها و سوئیت های مقرون به صرفه ای برای اقامت هم وجود دارد.

معرفی پیست اسکی La Plagne

معرفی پیست اسکی La Plagne

 

این تفرجگاه در دهه 1960 متولد شد و به یکی از بهترین مجتمع های ورزشی و تفریحی در آلپ بعد از جنگ های جهانی تبدیل شد که برای اسکی بسیار مقرون به صرفه است.

چند دهه بعد، آپارتمان های کوچک منطقه به واحدهای بزرگ تری تبدیل شدند و روستاها پیشرفت کردند و توسعه یافتند.

 

معرفی پیست اسکی La Plagne

معرفی پیست اسکی La Plagne

در سال های اخیر، این پیست اسکی توسط کابل هایی به همسایه هایش مانن Les Arcs متصل شده است. این دره برفی 1800 متر عرض و 380 متر عمق دارد و یک زمین اسکی و اسنوبرد فوق العاده را به گردشگران عرضه می دارد.

این مرکز تفریحی که برای اسکی های خانوادگی بسیار جذاب است، اکنون 45 سال است که امروز مرکزی بزرگ برای جذب گردشگر است.

معرفی پیست اسکی La Plagne

معرفی پیست اسکی La Plagne

 

یکی از مزیت های بزرگ این پیست اسکی این است که به بازدید کنندگان اجازه می دهد که از ابتدای درب شروع و تا پایان درب خروج اسکی کنند.

در محوطه برفی جلویی آن که Front de Neige نام دارد، تله کابینی وجود دارد که گردشگران را به هر سمت و سویی می برد.

 

معرفی پیست اسکی La Plagne

معرفی پیست اسکی La Plagne

 

ادعا شده بود که Paradiski دومین پیست اسکی بزرگ جهان است که مجهز به آسانسور شده است. این پیست اسکی 265 مایل زمینبرای اسکی دارد و بیش از دو سوم آن در ارتفاع بالای 6 هزار 500 فوت قرار گرفته است.
یکی دیگر از مزیت های بزرگ La Plagne این است که قسمت های بزرگی از آن، رتبه بی نظیر آبی را دریافت کرده است و دامنه های آن طولانی و غیرتهاجمی هستند. گردشگرانی که موفق به اسکی در منطقه رتبه آبی نشده اند، می توانند راه خود را در مسیرهای رتبه قرمز و یا سیاه باز کنند.

بسیاری از اسکی بازهای حرفه ای مایلند تا در Roche de Mio 2700 متری اسکی کنند و شانس خود را برای اسکی در این منطقه امتحان کنند. اسکی بازها می توانند در هر لحظه از Les Arces استفاده کنند و برای پریدن و اسکی از مناطق هیجان انگیز، خود را برسانند.

این پیست اسکی فریبنده، خود به نوعی کلان شهر تبدیل شده است که برف روی آن، ارزش و جلوه بیشتری به آن بخشیده است.

کسانی که با خرید تور اروپا به فرانسه سفر می کنند، شانس این را دارند که در این پیست بسیار زیبا اسکی کنند و تفریح لذت بخشی را تجربه کنند.

 

منبع: thetravelmagazine.net