تور ترکیه؛ پیاده روی در کوه های آناتولی

ترکیه کشوری پیشرفته و دارای طبیعتی بکر و زیبا است. هم مرزی با چند دریا و بهرمندی از کوهستان های مرتفع و پوشیده از جنگل است. خرید تور ترکیه پاییز تجربه پاییزگردی در اروپا و آسیا را به طور همزمان ممکن میسازد، همه میدانیم که ترکیه کشوری اروپایی آسیایی است و شرایط جوی هر دو قاره را دارد.

کوه های آناتولی «Anatolian» نه تنها در پاییز بلکه در هر فصلی از سال دیدنی هستند. شاید همراهی بای یک تور پیاده روی کوهستان بتواند هر آنچه که از یک سفر پاییزی انتظار می رود را برآورده سازد.

پیاده روی در آناتولی

پیاده روی در آناتولی

این کوهستان که از دریای اژه در غرب شروع شده و به دریای سیاه در شرق منتهی می شود. حدود ۹۶۵ کیلومتر دارد و از دهکده و شهر های متعددی می گذرد. در هر منطقه از این کوهستان زیبا شرایط آب و هوایی خاصی حاکم است به طوری که گاهی با نیم ساعت پیاده روی از آفتاب وارد مه غلیظ می شوید که تا چند متری خود بیشتر را نخواهید دید. زمانی که در یک گوشه از این کوهستان باران می بارد در گوشه ای دیگر آفتاب ملایم برگ های درختان را نوازش میکند.

کوه های آناتولی به نام کوه های پونتیک (Pontic) نیز شناخته می شوند. جالب است بدانید در گذشته و دوران حکومت هخامنشیان این کوهستان جزوی از قلمرو ایران بوده و هنوز هم آثاری از فرهنگ ایرانی در دهکده های این خطه پیدا می شود.

کوهنوردی در آناتولی

کوهنوردی در آناتولی

پیاده روی در کوهستان تفریحی بسیار انرژی بر و شاد است. مسیر های پیاده روی بسیاری در آناتولی وجود دارند. بسته به نوع برنامه ریزی سفرتانی می توانید مسیر های یک روزه، دو روزه و حتی هفته ای را انتخاب کنید.

حتما توجه داشته باشید که برای این کار نیازمند یک راهنمای محلی هستید که همراهی با تورهای طبیعت گردی به شما پیشنهاد می شود.