بازدید از آکواریوم دبی

امرزه دبی به یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری مبدل شده است و هر سال مسافران زیادی برای دیدن از جاذبه های این شهر و خرید از مراکز خرید آن به دبی سفر می کنند. در این مطلب می خواهیم درباره آکواریوم دبی صحبت به میان آوریم. این جاذبه ی دیدنی در مرکز خرید دبی مال واقع شده است و نزدیک به ۱۰ میلیون لیتر آب برای پر کردن آن استفاده شده است. برای تمامی سنین جالب توجه است.
این آکواریوم در مرکز خرید دبی قرار دارد و یکی از بهترین جاذبه های گردشگری دبی در سال ۲۰۱۸ به انتخاب سایت معروف و معتبر ادوایز شده است. جالب است بدانید که در این آکواریوم انواع کوسه ها و ۳۳ هزار نوع ماهی دیگر قرار دارد که می توانید در بین آن ها شنا کنید و تجربه ای بی نظیر کسب کنید. در این آکواریوم روکودیل پوزه کوتاه آفریقایی، خروس دریایی، اسب دریایی، مارماهی راه راه، آراپایما، ماهی کمانگیر، پوزه پارویی، سیکلید ها و … وجود دارد. بهتر است بدانید که می توانید در نیمه های شب هم از این مجموعه دیدن کنید.
تفریحات موجود در آکواریوم

واقعیت مجازی باغ وحش

با رفتن به این مکان می توانید از باغ وحش این مجموعه هم دیدن نمایید. هنگام بازدید از این مجموعه می توانید حیوانات در حال انقراض را هم ببینید و سفری بی نظیر را تجربه خواهید کرد. خانواده ی گوریل ها در جنگل های اوگاندا را می توانید ببینید, کوسه ای غول پیکر که در آب های شفاف مالدیو شنا می کنند. حتی فیل هایی که در مناظر سرسبز آفریقای جنوبی هستند را هم می توانید ببینید.

غذا دادن به ماهی ها و جانوران

یکی از جذاب ترین فعالیت هایی که می توانید در این مجموعه انجام دهید تماشای غذا دادن کارکنان به ماهی ها با لباس های غواصی است. حتی می توانید دستکش به دست کنید و در غذا دادن به ماهی ها شریک شوید. لازم به ذکر است که هرکدام در ساعت مشخصی غذا می خورند, به طور مثال ماهی ها ساعت ۱۰:۳۰ و کوسه ها ساعت ۱۴ تغذیه می شوند.

قایق شیشه ای

جالب است بدانید که قایق هایی با کف شیشه ای در این آکواریوم وجود دارد که می توانید ماهی های جذاب آکواریوم را ببینید. اگر می خواهید سوار قایق های شیشه ای شوید باید به طبقه ی دوم مال بروید. هر ۱۰ تا ۲۰ دقیقه یک قایق حرکت می کند. حداکثر ۱۰ نفر سوار هر قایق می شوند. افراد باردار و کودکان زیر ۳ سال نمی توانند سوار این قایق ها بشوند.

آکواریوم دبی

آکواریوم دبی

دیدار با کوسه

بهتر است بدانید که با سفر به این مجموعه امکان پوشیدن لباس غواصی و رفتن به داخل قفس برایتان مهیا می شود. به اعماق ۱۰ میلیون لیتری آکواریوم می روید و از فاصله ی نزدیک کوسه های را تماشا می کنید. در این برنامه ی ۳۰ دقیقه ای علاوه بر دیدن کوسه ها به بخش های دیگر آکواریوم می روید و غذاخوردن بچه کوسه ها را نیز می بینید. اطلاعات بی نظیری در مورد نحوه ی رشد و پرورش کوسه ها می توانید کسب کنید.

حیوانات شب امارات

قسمتی دیگر در این مجموعه وجود دارد که می توانید از حیوانات بومی و شی زی کشور امارات دیدن کنید. ۲۰۰ متر مساحت این مکان است و می توانید جاندارینی که در زیستگاه گرم, خشک و کویری زندگی می کنند از نزدیک آشنا شوید. لازم به ذکر است که طراحان این بخش فضایی شبیه به صحرای امارات طراحی کرده اند و موجوداتی نظیر وزغ عربی, خفاش میوه خوار, رتیل های بزرگ, عقرب, مارمولک خاردم, چشم وزغی, آفتاب پرست محجبه, جربیل پا سفید در این بخش به نمایش گذاشته شده است.

غواصی با کوسه ها

این بخش از ماجراجویی شما می تواند بسیار هیجان انگیز تر باشد چراکه در این قسمت دیگر قفسی وجود ندارد. به صورت واقعی می توانید با کوسه ها ملاقات داشته باشید. اصلا نترسید چراکه غواصان حرفه ای مراقب شما هستند و راهنمایی های لازم را به شما ارائه می دهند.
حداق سن شرکت کننده ها باید ۱۰ سال باشد و از سلامت کاملی برخوردار باشند. روزانه ۳ نوبت غواصی با کوسه ها برگزار می شود و گنجایش هر برنامه تنها ۴ غواص است.

آکواریوم دبی

آکواریوم دبی

ملاقات با کروکودیل شاه

در این مجموعه کروکودیلی با ۴۰ سال عمر و ۷۵۰ کیلوگرم وزن وجود دارد که یکی دیگر از هیجان انگیز ترین بازدید ههای این مجموعه است. ۶۰ دندان سفید و تیز که هر کدام به اندازه ی انگش اشاره ی شما است, در دهان این کروکودیل قرار دارد. بالای ۵ متر طول آکواریوم ای کروکودیل است. این کروکودیل از گونه های پوزه موتاه آفریقایی است و در طبقه ی دوم این مجموعه زندگی می کند.

تخفیف برای بازدید کننده ها و شرایط آن

جالب است بدانید برای کسانی که در ساعات نخست روز به بازدید از آکواریوم دبی می روند به همراه بلیطشان یک بلیط رایگان سینمای های ریل هم تعلق می گیرد. این تخفیف تنها در ساعات ۱۰:۰۰ تا ۱۳:۰۰ اعتبار دارد.
به غیر از سحرخیزان این مجموعه برای شب زنده داران هم تمهیداتی را در نظر گرفته و بر روی بلیطتان تخفیف های ۲۰ درصدی اعمال می شود. این تخفیف تنها از ساعت ۲۲:۰۰ تا بسته شدن مرکز خرید اعتبار دارد.
برای اینکه بتوانید تخفیف بگیرید سعی کنید در گروه های ۲۵ نفره یا بیشتر جمع شوید و به بازدید از آکواریوم دبی بروید.

باید ها و نباید های بازدید از آکواریوم

بهتر است همراه خودتان یک دوربین عکاسی ببرید تا بتوانید لحظات جذاب را ثبت کنید. لازم به ذکر است که در برخی از بخش های آکواریوم عکاسی با فلش ممنوع است و علت آن چیزی جز آسیب رسیدن به ماهی ها نیست.
با توجه به سرعت عمل شما زمان بازدیدتان از مجموعه متغییر خواهد بود. حداکثر زمانی که می توانید در این مجموعه باشید ۲ ساعت است ولی اگر بخواهید هر بخش را با دقت زیاد ببینید این زمان می تواند افزایش بیابد.
بیشتر بخش های این آکواریوم را می توانید با ویلچر و یا کالسکه بروید, بنابراین افرادی که کم توان جسمی و یا ناتوان جسمی هستند و مادران شیرده نیز می توانند به این مجموعه بروند.
اگر می خواهید هزینه ای متقبل نشوید می توانید از ماهی های بزرگ بیرون از مجموعه دیدن کنید.
اگر هتل اقامتتان جز هتل های جالب است بدانید برای کسانی که در ساعات نخست روز به بازدید از آکواریوم دبی می روند به همراه بلیطشان یک بلیط رایگان سینمای های ریل هم تعلق می گیرد. این تخفیف تنها در ساعات ۱۰:۰۰ تا ۱۳:۰۰ اعتبار دارد.
به غیر از سحرخیزان این مجموعه برای شب زنده داران هم تمهیداتی را در نظر گرفته و بر روی بلیطتان تخفیف های ۲۰ درصدی اعمال می شود. این تخفیف تنها از ساعت ۲۲:۰۰ تا بسته شدن مرکز خرید اعتبار دارد.
برای اینکه بتوانید تخفیف بگیرید سعی کنید در گروه های ۲۵ نفره یا بیشتر جمع شوید و به بازدید از آکواریوم دبی بروید.