معرفی پارک های ملی لهستان

در صورتی که قصد سفر به لهستان را دارید و می خواهید یکی از روز های سفر خود را در پارک ملی سپری کنید, با ما همراه باشید تا برخی از پارک های ملی لهستان را در این مطلب به شما عزیزان معرفی نماییم.

پارک های ملی لهستان

از صخره های شیب دار کناره ی دریا در شمال تا قله های برف پوشیده در جنوب، پارک های ملی لهستان گنجی پنهان برای علاقه مندان به طبیعت هستند. لهستان کشوری در اروپای مرکزی با آب و هوای معتدل است و ۲۳ پارک ملی دارد که با هدف حفاظت از مناظر طبیعی، گیاهان و جانوران تاسیس شده اند.

پارک ملی در لهستان

پارک ملی در لهستان

پارک ملی Bialowieza

پارک ملی Bialowieza یکی از پارک های قدیمی در شمال شرق ورشو و در مجاورت مرز بلاروس واقع شده است و به دلیل تنوع زیستی و طبیعت دست نخورده, از سال 1979 در لیست میراث فرهنگی قرار گرفته است. جالب است بدانید که بخشی از این پارک از 800 سال پیش تا به امروز دست نخورده باقی مانده است. گروه های کوچک 20 نفره می توانند از آن بخش دیدن کنند. این پارک محل زندگی ۲۵۰ پرنده، ۱۳ دوزیست، ۷ خزنده، بیش از ۱۲ هزار گونه از بی مهرگان و همچنین ۵۹ گونه پستاندار است که از جمله آن ها بزرگ ترین جمعیت گاومیش در قاره اروپاست.

پارک ملی کامپینوس

دسترسی راحتی از ورشوو به این پارک دارید و با تنها 30 دقیقه پیاده روی می توانید به آن جا برسید. در روز های آفتابی طبیعت گردان و دوچرخه سواران زیادی را در این پارک می بینید که جهت تفریح و گشت و گذار به این پارک می آیند. جالب است بدانید که در بین درختان این پارک می توانید حیواناتی نظیر سیاهگوش و گوزن را ببینید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی گونه های پارک می توانید به بخش جنوبی پارک بروید.

پارک ملی تاترا

بهتر است بدانید که یکی از بهترین و توریستی ترین پارک های ملی لهستان, تاترا می باشد. این پارک هر شخصی با هر سلیقه ای را می تواند راضی نگه دارد. پارک تاترا محل زندگی حیوانات بومی نظیر بز کوهی, گرگ خاکستری, سیاهگوش و گونه های گیاهی از جمله صنوبر و کاج و … می باشد. این پارک یکی از بهترین ریزورت های اسکی مورد علاقه لهستانی ها در زمستان و یک مقصد عالی برای طبیعت گردی در تمام مدت سال است. می توانید در شهر اصلی منطقه یعنی شهر Zakopane اقامت کنید، غرق فرهنگ کوهستانی سنتی شوید و غذاهای سنتی مثل oscypek را امتحان کنید.

پارک ملی Bory Tucholskie

پارک ملی Bory Tucholskie در شمما لهستان قرار گرفته است که مساحت آن بالای 45 کیلومتر مربع است و تالاب ها, جنگل های کاج, مراتع سرسبز و دریاچه در آن قرار دارد. با رفتن به این باغ با گونه های متعدد حیوانی نظیر گوزن, گراز وحشی, ماهی قزل آلا, مرغ ماهیخوار بزرگ, شاه بوف و خفاش رو به رو می شوید. جدایی از پیاده روی و دوچرخه سواری, می توانید با قایق سواری در رودخانه ی Brda زیبایی های این پارک را از نزدیک ببینید.