سان مارینو بیشترین رشد گردشگری را در اروپا داشته!


شاید نام سان مارینو در بین هیچ یک از مقاصد تورهای اروپایی که از ایران برگزار می شوند نباشد اما این کشور اروپایی کوچک از لحاظ رشد گردشگری خیلی سریع عملکرده و بیشترین نرخ رشد در صنعت گردشگری را داشته است!

اینکه سان مارینو تا این حد گم نام باشد و از آن طرف رکورد تمام کشورهای اروپایی را در رشد گردشگری زده باشد شگفت آور است.

سان مارینو

سان مارینو

برای درک بهتر این موضوع بهتر است از آمار و ارقام کمک بگیریم. سان مارینو مساحتی حدود 62.2 کیلومتر مربع دارد که برای یک کشور بسیار ناچیز است اما از لحاظ رشد اقتصادی و مدرنیته بودن جزو بهترین هاست.

بر اساس جدیدترین داده های سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) از سال 2016 تا 2017 سان مارینو شاهد رشد 31.1 درصدی در جذب گردشگر بوده است. به طوری که در یک سال تعداد 78 هزار توریست از این کشور دیدن کرده اند.

این تعداد گردشگر چندان هم زیاد نیست اما در مقایسه با مردم این کشور که حدود 33 هزار نفر هستند رقم بالایی است! با یک محاسبه ساده می شود در یافت که بیش از دوبرابر مردم این کشور گردشگر داشته است.

موقعیت جغرافیایی سان مارینو

کشور سان مارینو

کشور سان مارینو

سان مارینو جایی در شمال شرقی ایتالیا قرار گرفته است. فاصله آن با شهر فلورانس تنها سه ساعت با ماشین است و برای رسیدن به آن مسافرین ایتالیا هیچ دردسری نخواهند داشت. این کشور رتبه پنجم را بین کوچکترین کشورهای دنیا دارد.

در این کشور ایتالیایی می توان به انواع سرگرمی و تفریحات مشغول شد. بسته به هر ذائقه ای سرگرمی وجود دارد و از آنجایی که وسعت کمی دارد دسترسی به همه جاذبه ها ساده است.