معرفی سه شهر باستانی اروپا

ارزانترین تور اروپا پاییز ۹۷ هم دیگر گران است. با وضعیت ارز مسافرتی قیمت بلیت هواپیما دیگر انتظار سفر ارزان آنهم به اروپا را نباید داشت. با آنکه بسیاری از آژانس های مسافرتی سعی دارند بسته های ارزان سفر را ارائه دهند باز هم قیمت نهایی تمام شده سفر چندان منصفانه نیست. گرانی دلار، بلیت هواپیما، قیمت هتل و حمل و نقل داخل شهر همه را که حساب کنید دلیل گران شدن سفر خارجی را خواهید فهمید.

اگرچه اروپا قاره ای مدرن و پیشرفته است اما شهره هایی دارد که به درازای تاریخ قدمت دارند و جزو کهنترین شهر های جهان اند! شهرهایی مثل آتن پایتخت یونان با پیشینه ای هزاران ساله هنوز هم مرکز توجه هاست و در کنار مدرنیته بافت باستانی خود را حفظ کرده است.

پلوودیو در بلغارستان

پلوودیو

پلوودیو

انتظار می رود عنوان کهن ترین شهر اروپا به رم یا آتن داده شود، اما جالب است بدانید پلوودیو در بلغارستان قدمتش به 8000 سال پیش باز می گردد یعنی 6000 سال قبل از میلاد مسیح!
در این شهر تپه ای به نام نبت (Nebet Tepe) وجود دارد که زندگی مردم باستانی در این مکان شکل گرفته و هنوز هم ادامه دارد.

آتن در یونان

آتن

آتن

پس از شهر پلوودیو رتبه دومین شهر کهن اروپا به آتن می رسد. قدمت آتن به 5 هزار سال می رسد. البته اعتقاد اعتقاد بر این است که آتن در ابتدا در آکروپولیس تشکیل شد. آکروپولیس مرتفع ترین قسمت شهر به حساب می آمد و طرفداران زیادی داشت.

بر اساس افسانه های یونانی آتن برگرفته از نام الهه عقل و دانش آتنا است. آتنا در گذشته نماد صلح و رفاه بوده و شهر آتن نیز غیر از این نبوده و رفاه و آسایش را برای اهالی به ارمغان داشته است.

خانیا در یونان

خانیا

خانیا

سومین شهر قدیم اروپا هم در یونان است. قدمت این شهر به 1700 سال پیش از میلاد مسیح بازمی گردد. ای نشهر زیبای ساحلی به دوران حکمرانی مینوسی ها مربوط می شود و جنگ های گوناگونی را تجربه کرد.