ترفندهای سفر ارزان به اروپا

پاییز گردی با پای پیاده و به سبک و سیاق کوله گردی در اروپا لذت و چالش های خود را دارد. اول از همه آنکه باید یاد بگیرید در کشور غریبه چطور سفر ایمنی داشته باشید. یکی از مشکلات ایرانیان برای کوله گردی در کشور خارجی تسلط نداشتن به زبان های خارجی است وگرنه انگیزه و انرژی برای چنین کاری در اکثر ایرانیان وجود دارد. بهترین کار برای حل این مشکل همسفر شدن و دوستی با یک فرد اهل کشور مقصد است، کسی که زبان آنجا را به خوبی بداند و از قوانین هم مطلع باشد. هر چه باشد کوله گردی از خرید تور اروپا پاییز ۹۷ ارزانتر تمام می شود!

طبیعت گردی و کوله گردی

طبیعت گردی و کوله گردی

در انتخاب محل اقامت دقت کنید

در هر سفری باید محلی برای اقامت در نظر گرفته شود و این کار هزینه بر است. بخش اعظمی از بودجه سفر صرف اقامت می شود. اما در گرانترین شهر های اروپا هم امکان اقامت ارزانتر وجود دارد. به جای هتل های لوکس و 5 ستاره می شود از هاستل استفاده کرد. در فصل تابستان، مراکز اقامتی دانشگاهی در برخی از کشورها آماده ی استقبال از گردشگران با هزینه ای کم هستند.

تردد و حمل و نقل در اروپا

کرایه رفت و آمد با هواپیما یا تاکسی در اروپا بالاست اما استفاده از مترو و قطار هزینه پایین تری دارد. ضمن آنکه راحتی قطار برای سفرهای بین شهری بیشتر از خودروی سواری یا اتوبوس است. اگر در طول شب با قطار سفر کنید هزینه یک شب اقامت هم صرفه جویی کرده اید. فقط طوری برنامه ریزی کنید که صبح به مقصد برسید نه نصف شب!

طبیعت گردی

طبیعت گردی

غذاهای محلی اروپایی بخورید

برای کم شدن هزینه های سفر اروپایی بهتر است از رفتن به رستوران های شیک خود داری کنید و به کافه های محلی بروید تا هم هزینه کمتری پرداخت کنید و هم لذیذترین غذاهای محلی را امتحان کنید. غذا های خیابانی هم گزینه خوبی برای کم هزینه شدن سفرتان هستند.

فرصت های رایگان را از دست ندهید

معمولا موزه ها و اماکن دیدنی و حتی تورها روزهایی از هفته یا ماه را به صورت رایگان در اختیار گردشگران قرار می گیرند. بهتر است از این فرصت های باد آورده نهایت استفاده را ببرید.