این تجهیزات را در سفر به جنگل فراموش نکنید!

گشت و گذار در طبیعت افراد ماجراجو را به اعماق جنگل ها هم می کشاند که گاهی به دلیل عدم شناخت کافی از جنگل گردی و نداشتن تجهیزات کافی برای اینگونه سفرها، موجب بروز اتفاقات ناگواری هم می شود.

گاهی گم شدن در جنگل، حمله حیوانات وحشی، آب و هوای نا مصاعد، بی احتیاطی، عدم وجود تجهیزات و مواردی از این دست موجب می شود یک سفر تفریحی و طبیعت گردی به خاطره ای بد بدل شود یا آنکه فاجعه بارتر هم باشد.

سفر در جنگل

سفر در جنگل

وسایل مورد نیاز برای سفر به جنگل

ــ همراه داشتن پادزهر برای نیش خزندگان و حشرات در سفرهای جنگلی توصیه می شود. همانطور که می دانید حادثه خبر نمی کند و جنگل پر است از حیوانات گزنده!

ــ همراه داشتن یک چاقو در هر سفری خصوصا جنگل نوردی لازم و ضروری است. شاید بگویید چنین چیزی به کار نمی آید اما زمانیکه به دل جنگل رفتید خواهید دید که چاقو چقدر لازم و ضروری است.

ــ همراه داشتن جی پی اس می تواند در مسیر یابی کمکتان کند. کار با این دستگاه در مقایسه با قطب نما ساده تر و کاربردی تر است.

ــ چراغ قوه را فراموش نکنید، اگرچه شما برای یک روز سفرتان را تدارک دیده اید اما این احتمال را هم بدهید که ازگر ناچار شدید شب را در جنگل بمانی آنوقت چه؟

سفر جنگلی

سفر جنگلی

ــ جعبه کمک های اولیه مانند پمادهای آنتی بیوتیک، نخ و سوزن چسب زخم از لوازم ضروری برای هر سفری است. داشتن سیم برای درست کردن تله یا تعمیرات و ساختن برخی وسایل ضروری می تواند لازم و ضروری باشد.

ــ ابزارهای چند منظوره ای وجود دارند که تیغ، چاقو، قلاب ماهی گیری و تجهیزات دیگری در خود دارند که برای چنین سفرهایی بسیار کاربردی هستند.