ارزانترین شهر های اروپا برای اقامت

در اروپا با همه گرانی هایش هنوز هم شهرهای ارزانی پیدا می شوند که برای اقامت طولانی مناسب باشند. هرچند در یک تور اروپایی هم شرکت کنید میتوانید از ارزانی این شهرها نهایت استفاده را ببرید و مدت بیشتری را در سفر باشید.

تارتو – استونی

تارتو

تارتو

شهر تارتو در اسلوونی عنوان ارزانترین شهر اروپایی را دارد. تارتو، دومین شهر بزرگ استونی، “پایتخت فکری” این کشور به حساب می آید. حتی قدیمیترین دانشگاه این کشور نیز در تارتو واقع شده.

تسالونیکی – یونان

تسالونیکی

تسالونیکی

طبق گزارش وب سایت Glassdoor هزینه های زندگی در تسالونیکی یونان 70 درصد از نیویورک ارزانتر هستند. این شهر که دومین شهر بزرگ یونان است. این شهر ساحلی که یکی از قطب های حمل و نقل است. این منطقه به لطف موزه و آثار تاریخی آن کانون توریستی یونان نیز به حساب می آید.

آتن – یونان

آتن

آتن

این شهر ممکن است بدلیل بیکاری گسترده و بحران هجوم پناهندگان وضعیتی پیچیده داشته باشد، اما اگر در آتن شاغل باشید، این شهر یک مکان بسیار ارزان برای زندگی است.

لیسبون – پرتغال

لیسبون

لیسبون

سایت Glassdoor میگوید: به طور متوسط دستمز در پرتغال تنها 15 هزارو پانصد یورو (17641 دلار) است، اما هزینه پایین زندگی باعث می شود که متوسط جمعیت شهرنشین نیاز به ولخرجی آنچنانی نداشته باشند.

تالین – استونی

تالین

تالین

هزینه های زندگی در این شهر فوق العاده پایین است و باتوجه به اینکه پایتخت سیاسی و مالی استونی به حساب می آید، دستمزدها در حال افزایش است.