چطور حرفه ای سفر کنیم؟

پیش از سفر به هر کشور بهتر است در مورد فرهنگ، زبان، دین، اقتصاد و بسیاری مسائل دیگر تحقیق کنید تا بدانی قرار است با چه افرادی سرو کار داشته باشید. دانستنی های سفر همواره در هر جایی به کمکتان می آیند. اینکه چه لباسی بپوشید یا چه چیزهایی همراهتان نبرید خیلی مهم است …

جهانگردی

جهانگردی

اقامتگاه
در هر سفر اقامتگاه بسیار مهم است. رزرو یک هتل ایمن و مجهز می توانید حس خوبی را به سفرتان بدهد. معمولا هتل های مجلل در هر جای دنیا یافت می شوند اما گاهی در مناطق دور افتاده که دسترسی به چنین چیزی امکانپذیر نیست بهتر است با افراد محلی ارتباط برقرار کنید و از آنها راهنمایی بگیرید. هیچ اشکالی ندارد در ازای پرداخت وجهی میهمان یک خانه محلی باشید!

زبان
یاد گرفتن زبان مقصد چندان آسان نیست اما سعی کنید جملات و کلمات پر کاربرد را بیاموزید. سوال در مورد هتل، مترو، رستروان و جاذبه های گردشگری میتواند جزو این جملات باشد.

پوشش و لباس
بهتر است قوانین محلی را در مورد نوع پوشش و اعتقادات مردم آنجا مطالعه کنید. بی شک ورود به یک معبد بودایی با پوشش نا مناسب و یا رفتن به مسجد با حجابی غیر اسلامی مجازات سنگینی در پی دارد.

سفر و گردشگری

سفر و گردشگری

عکاسی
در سفر سوژه های بسیاری برای عکاسی میتواند نظرتان را جلب کند. اما اجازه ندارید از هر چیزی عکس بگیرید. ابتدا در مورد چیزی که میخواهید از آن عکس بگیرید اگر مالک آن شخص است باید اجازه بگیرید. گاهی یک عکس بدون اجازه می تواند به قیمت از دست دادن دوربینتان تمام شود.

محیط زیست
به محیط زیست احترام بگذارید. هرگز حیوانات را لمس یا اذیت نکنید. همیشه مسیرهای مشخص شده در طبیعت را طی کنید. برای محافظت از طبیعت، هزینه ی ورودیه پارک ها و سایت های حفاظت شده را پرداخت کنید تا دولت و جامعه میزبان بتوانند برنامه ها و پروژه های حفاظت را اجرا کند.