با غذاهای خیابانی محبوب استانبول آشنا شوید

آیا قصد سفر به جایی دارید؟ یا شاید به سفر با تور استانبول فکر می کنید؟ فصل پاییز یکی از بهترین فصول برای سفر و گردشگری است. آب و هوا مطبوع است و تورهای گردشگری با قیمت مناسب تری عرضه می شوند. یکی از این تورها، تورهای ترکیه پاییز  97 است.

چرا استانبول؟

درست است که استانبول این روزها، روزهای درخشانی را سپری نمی کند، اما از حق نگذریم، هنوز هم برای بسیاری از ایرانی ها، یکی از مقاصد خوب گردشگری محسوب می شود.

تور استانبول پاییز 97

تور استانبول پاییز 97

 

دلایل بسیاری وجود دارد، شاید یکی از آنها، هزینه ی کمتر خرید تورهای استانبول نسبت به سایر تورهای گردشگری خارجی است. آسان بودن سفر کردن به استانبول، عدم درخواست ویزا و قیمت پایین تر رزرو تور و هتل در این شهر سبب جذب مسافران زیادی از ایران به این شهر می شود.

اما، هنگامی که به کشورهای مختلف سفر میکنید، علاوه بر جاذبه های طبیعی، میبایست به گردشگری غذا در آن شهر و کشورها نیز اهمیت دهید.

اگر در فصل پاییز،  خواستید تا با خرید تور استانبول، عازم این شهر شوید، بهتر است کمی با غذاهای خیابانی آن آشنا شوید. چرا که هنگامی که به خیابان های این شهر مخصوصا به خیابان استقلال قدم میگذارید، تعداد زیادی از رستورانها و اغذیه فروشی های خیابانی را خواهید یافت که غذاهای بسیار خوشزه ای سرو میکنند.

برای خرید تور استانبول در همین پاییز با قیمت مناسب ،میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید:

 

http://www.parmidatours.com/tour/istanbul

 

ما در ادامه ی مطلب شما را با 5 غذای محبوب و معروف خیابانی استانبول آشنا میکنیم.

 

این 5 غذای محبوب استانبول چه هستند؟

 

1.    سیمیت
این نان برشته شده که بر روی آن کنجدهای فراوانی پاشیده شده است، محبوب ترین نانی است که در استانبول پخت میشود. هنگامی که به استانبول بروید، کمتر کسی را خواهید یافت که برای صبحانه ی خود، سیمیت به همراه یک استکان چای داغ نخورده باشد.

سیمیت

سیمیت

2.    بالیک اِکمِک
این غذا ساندویچ ماهی سرخ شده است. هنگامی که شما به منطقه ی تنگه ی بسفر و یا محله ی کاراکوی استانبول بروید، بوی ماهی سرخ شده از دکه های اغذیه فروشی به مشام میرسد. این ساندویچ از بهترین غذاهای خوشمزه ی این منطقه است.

بالیک اِکمِک

بالیک اِکمِک

3.    لاهماجون
این غذا درواقع یک پیتزای نازک است. بر روی خمیر نازک پیتزا، گوشت قرمز چرخ کرده، پیاز و فلفل میریزند و برای دقایقی در تنور با حرارت ملایمی میپزند.

لاهماجون

لاهماجون

4.    دوروم
دوروم  از نانی شبیه به لواش با محتویاتی نظیر مرغ، گوشت، و پنیر یا انواع سبزیجات تشکیل شده است که به شکل لقمه پیچیده میشود و صرف میشود.

دوروم

دوروم

5.    میدیه دولما
برای پخت این میان وعده نصف صدف دریایی و برنج بسیار تند را با لیموی تازه مخلوط میکنند و سرو میکنند.

میدیه دولما

میدیه دولما