راهنمای شب ماندن در طبیعت

رفتن به دل طبیعت و چند صباحی را به دور از هیاهوی شهر و مشغله های کاری چیزی است که هر کسی به آن نیاز دارد. گاهی رفتن به یک جنگل و شبی را زیر نور مهتاب سپری کردن بیشتر از هر قرص و دوایی حال آدم را خوش می کند!

طبیعت گردی مثل هر کار دیگری تجهیزات و برنامه ریزی خود را می طلبد و همینطور بی برنامه زدن به دل طبیعت چندان سود بخش نخواهد بود.

شب ماندن در طبیعت

شب ماندن در طبیعت

وسایل مورد نیاز برای شب ماندن در جنگل

ــ کمپ زدن در طبیعت نسبت به سفرهای عادی تجهیزات بیشتری میطلبد. هر چه باشد شبی را میخواهید خارج از خانه، هتل یا اقامتگاه سر کنید پس وسایلی چون؛ کوله پشتی، کیسه خواب، چادر، آب، غذای مناسب، نقشه منطقه، قطب نما یا جی پی اس، انبر دست چند کاره، سوزن و نخ، ناخن گیر، سوت، کفش مناسب پیاده روی، جعبه کمک های اولیه، الکل جامد، مواد ضد عفونی کننده، چاقو، چراغ قوه، باطری، کبریت، فوم برای زیر کیسه خواب ها، فندک را لازم است با خود همراه داشته باشید.

ــ دوربین عکاسی، دوربین چشمی برای پاییدن مناطق دور دست و همینطور وسایل پخت و پز از دیگر مواردی هستند که در طبیعت به آنها نیاز پیدا خواهید کرد. فراموش نکنید زمان برپایی آتش خیلی مراقب باشید. شما قرار است از طبیعت لذت ببرید نه آنکه جنگلی را بسوزانید!

ــ اگر به مناطق خطرناک سفر می کنید و مدت بیشتری را می مانید نیاز به وسایل و تجهیزات پزشکی و ایمنی هم دارید که شامل؛ کیت مار گزیدگی، کیسه بقا، چادر ضد آب و باد، گاز مایع به میزان 2 برابر مصرف، چراق قوه های بزرگ شارژی- باتری، تبر، بیل، کلنگ و چاقوی کمپی، بی سیم و موبایل ماهواره ای وسایل دفاع شخصی، صندلی های جمع شو، دستگاه تصفیه آب، چسب لاستیک و فلز، کلمن، شمع دیر سوز، کبریت ضد آب و باد می شوند.

طبیعت گردی

طبیعت گردی

ــ اگرچه هوا مناسب است و فکر می کنید به اندازه کافی پتو با خود دارید اما کیسه خواب را فراموش نکنید. هیچ پتویی نمیتواند جای یک کیسه خواب ضد آب را بگیرد؛ فرض کنید باران گرفته و چادرتان هم نم داده آنوقت چه؟

ــ چادرها نیز انواع مختلفی دارند ولی معمولا توصیه می شود چادری بگیرید که ضد آب بوده و به راحتی باز و بسته شود.