پاییز گردی در جنگل دوهزار تنکابن

با آمدن فصل پاییز آنهایی که اهل عکاسی هستند و به طبیعت علاقه دارند شروع به جنگل گردی می کنند. جنگل مکان خوبی برای لمس و به تصویر کشیدن پاییز است.

جنگل دوهزار یکی از جنگل های زیبای شمال کشورمان است که در تنکابن قرار گرفته است. این جنگل در منطقه ای کوهستانی قرار گرفته و همین موضوع پاییز را در جنگل دوهزار دیدنی تر کرده است. منظره ای از کوه و درختان رنگارنگ می تواند دل نکندی باشد!

جنگل دوهزار در تنکابن

جنگل دوهزار در تنکابن

در جنگل دو هزار جاذبه های گردشگری متعددی را می توان یافت. برکه ها، درختان سر به فلک کشیده، رودخانه و آبشار و مکان های سرسبزی که فقط در شمال ایران می توان یافت.

در اینجا درختان راش، ون، چنار و هیرکانی و سایر گونه های درختان جنگلی در سر رسیدن به آسمان با هم رقابت دارند. بسته به نوع درختان هر کدام در پاییز به رنگی در می آیند تا صحنه بوم نقاشی طبیعت را بیارایند.

اگرچه هر وقت به جنگل بروید هیچ چیز از جذابیتش کم نشده اما پاییز فصلی دگر است و باید برای دیدنش شتاب کرد. جامعه زرین درختان چند صباحی بیش بر تنشان نخواهد بود و پس از آن زمستان جنگل را سفید پوش خواهد کرد.

پاییز گردی

پاییز گردی

برای بازدید از این جنگل نسبتا بکر بهتر است اواخر شهریور تا اوایل آذرماه را انتخاب کنید چون در این فصل رطوبت و دمای جنگل متعادل است و به راحتی می توان در میان طبیعتش قدم زد و به صدای پرندگان گوش سپرد.

صعود به قله سیالان میتواند برنامه ای برای افراد ماجراجو باشد که هم به جنگل گردی علاقه دارند و هم کوهنوردند. این مسیر ها را بهتراست با تورها یا افراد آشنا به طبیعت بروید در غیر این صورت خود را برای گم شدن در جنگل تجهیز کنید.