معرفی سه مسیر کوهپیمایی در بلغارستان

گشت و گذار در طبیعت بلغارستان به دلیل حال و هوایی اروپایی چیزی فراتر از یک سفر طبیعت گردی است. شبه جزیره بالکان به دلیل قرارگیری در منطقه خاص و احاطه شدن توسط رشته کوهای مرتفع مورد توجه علاقمندان به طبیعت و کوهنوردی قرار گرفته است.

تور بلغارستان تابستان ارزان اگرچه بیشتر با هدف رسیدن به سواحل طلایی وارنا صورت میگیرد اما گشتی در طبیعت این کشور هم میتواند خاطره ساز باشد.
مسیر های پیاده روی متعددی در بلغارستان وجود دارند که هر کدام در طول مسیر از جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیاری برخوردارند. بلغارستان تنها سه پارک ملی دارد اما در هر کدام از این پارک ها مسیر های متعددی وجود دارند که هر یک جذاب تر از دیگری است. در ادامه چند مسیر از آنها را نام خواهیم برد.

مسیرهای برتر کوهپیمایی در بلغارستان

مسیر کوهپیمایی مصلی

مسیر کوهپیمایی مصلی

مسیر کوهپیمایی مصلی
مصلی، مرتفع ترین کوه در بالکان است. این قله که در کوهستان ریلا واقع شده ارتفاعی حدود 2925 متر دارد. بدون استفاده از تله سی یژ مسیری یک روزه پیش رو دارید اما در صورت استفاده از آن تنها یک ساعت کافی است تا به بالای کوه برسید. اگر تجهیزات کافی ندارید زمستان هرگز به این مسیر قدم نگذارید.

مسیر پیاده روی مالیوویتسا

مالیوویتسا

مالیوویتسا

یکی دیگر از قله های معروف کوهستان ریلا؛ مالیوویتسا است. در این مسیر کوهپیمایی با دریاچه و پرتگاه های جذاب و دیدنی و گاهی نفسگیر روبرو خواهید شد. باید گفت هیجان در تمام مسیر همراه شما خواهد بود حتی ماجراجوها می توانند سرگرمی های بیشتری در این مسیر برای خود دست و پا کنند.

هفت دریاچه ریلا، جواهر تاج ریلا

۷ دریاچه ریلا

۷ دریاچه ریلا

پیشتر نیز این مسیر پیاده روی را معرفی کرده ایم. در این مسیر با هفت دریاچه روبرو خواهید شد که در مسیر کوه پایه تا قله کوه قرارر گرفته اند. برای رسیدن به دریاچه ها باید از پایین شروع به پیاده روی کنید و هر بار که یکی از دیاچه ها را پشت سر می گذارید و به ارتفاع بالاتر می روید مناظر پیش رو جذابتر خواهد شد. اینجا بهشتی برای عکاسان طبیعت است.