شهر چشمه کجاست؟

در ترکیه شهرهای مختلفی برای گردشگری وجود دارد، شهرهایی به غیر از آنتالیا و یا استانبول که مسافران را به خرید تور ترکیه وسوسه می کند. شهری که در ادامه مطلب به معرفی آن خواهیم پرداخت، یکی از شهرهای ساحلی ترکیه است که شاید کمتر اسم آن را شنیده باشید. با شهر چشمه ترکیه آشنا شوید.

شهر چشمه کجاست؟

شهر چشمه کجاست؟

چشمه کجاست؟

شهر چشمه ترکیه در فاصله 8 کیلومتری از جزیره یونانی خیوس قرار گرفته است و به همین دلیل مسافران می توانند برای دیدن از یک مکان کاملا متفاوت، به این شهر سفر کنند.
این شهر سواحل بسیار زیبایی دارد و هتل هایی که در آن ساخته شده است، هتل های بسیار لوکسی است. اما جالب است بدانید این شهر در برخی نقاط بافت تاریخی خود را حفظ کرده است و این تلفیق مدرنیته و بافت سنتی بر زیبایی این شهر افزوده است.

شهر چشمه کجاست؟

شهر چشمه کجاست؟

 گردشگری در شهر چشمه ترکیه

 

افسوس

افسوس یکی از بهترین جاذبه های ترکیه است که در نزدیکی شهر چشمه قرار گرفته است و برای بازدید از آن یک ساعت و نیم رانندگی لازم است. افسوس در واقع آمفی تئاتر با بنای تاریخی است که در فضای باز ساخته شده است. این موزه برای بازدیدکنندگان حس عجیبی را به همراه خواهد داشت، انگار که مسافران قرار است در قسمتی از تاریخ قدم بگذارند. این جا، دقیقا همان جایی است که می توانید موزه ای از زیباترین بقایای به جا مانده از تاریخ را ببینید.

شکم گردی

شاید برایتان عجیب باشد، اما یکی از هیجان انگیز ترین بخش گردشگری در شهر چشمه، شکم گردی در آن است. در این شهر شما می توانید در رستوران هایش انواع غذاهای محلی بسیار خوش طعم و خوشمزه را میل کنید که یکی از بهترین غذاهای آن کمرو است، ساندویچی از سوسیس، گوجه فرنگی و پنیر!

بازدید از جزیره خیوس

این جزیره جزئی از کشور یونان است اما فاصله کمی از شهر چشمه قرار گرفته است. این جزیره در فهرست جهانی یونسکو ثبت شده است و به همین دلیل قطعا مکانی جذاب برای گردشگری است.

پارک آبی

پارک آبی یکی از تفریحات جدا نشدنی ترکیه است که اتفاقا در شهر چشمه هم دیده می شود. Oasis پارک آبی با استخرهای مختلف، رستوران و وسایل بازی هیجان انگیزی است که مسافران را حسابی سرگرم خواهد کرد.

خرید

در این شهر مغازه ها و مراکز خریدی وجود دارد که مسافران می توانند از انواع برندهای ترکیه ای خرید کنند و حتی برای دوستان و عزیزان خود سوغاتی های رنگی و زیبا خریداری کنند؛ مثلا مغازه هایی از جواهرات دست ساز، لباس های محلی و اجناس دکوراتیو!

جاذبه های گردشگری تاریخی

در کنار تفریحات ساحلی مانند قایق سواری و گشت در مغازه ها و فروشگاه های شهر، مساران می توانند به تماشای بناهای تاریخی شهر بپردازند و ساختمان های تاریخی شهر چشمه را ببینند.

شب گردی

درست است که این شهر بافتی تاریخی دارد، اما با توجه به مورد توجه قرار گرفتن شهر چشمه، شب گردی در آن مانند رستوران ها و تفریحات شبانه دایر است تا مسافران بتوانند در هر ساعت به تفریح بپردازند.

شهر چشمه کجاست؟

شهر چشمه کجاست؟

شهر چشمه ترکیه

شهر چشمه ترکیه

شهر چشمه ترکیه

شهر چشمه ترکیه