آتشی که به جان موزه ملی برزیل افتاد!

یکی از حوادث تلخی که در هفته گذشته برای گردشگری جهان روی داد، آتش سوزی در موزه ملی برزیل بود. موزه ملی برزیل در شهر ریودوژانیرو واقع شده که قدیمی ترین موسسه علمی برزیل نیز محسوب میشود. این اتفاق آنقدر تاسف بار بود که حتی بر قیمت تور برزیل تابستان ۹۷ نیز تاثیر گذار بوده. یکی از مکان هایی که هر توریستی لازم بود از آن دیدن کنند موزه ملی برزیل بود که حالا باید تلی از خاکستر را به جای موزه ببینند.

اگرچه در این آتش سوزی هیچ فردی آسیب ندیده اما حدود ۲۰ میلیون اثر هنری و تاریخی موجود دراین موزه از بین رفته اند. بیشتر این آثار از جمله بقایای قدیمی ترین انسانی که تا به حال در قاره آمریکای جنوبی کشف شده است، می باشند.

موزه ملی برزیل در آتش

موزه ملی برزیل در آتش

قرار بود امسال ۲۰۰ امین سالگرد برپایی این موزه همراه با جشن باشکوهی گرفته شود که حالا آتش همه چیز را از بین برده است. این موزه پیش از احداث محل زندگی خانواده سلطنتی پرتقالی بوده است.

درون موزه ملی برزیل چه اقلامی نگه داری می شد؟

موزه ملی برزیل یکی از بزرگترین موزه های تاریخ طبیعی و انسان شناسی در آمریکا بود. میلیون ها اثر بسیار ارزشمند از جمله انواع فسیل ها، بزرگترین شهاب سنگ یافت شده در برزیل، استخوان های دایناسورها، اسکلت یک زن ۱۲ هزار ساله به نام لوسیا (Luzia) و … در این موزه در معرض نمایش به عموم قرار داشتند.

درون این بنای با شکوه همچنین آثاری از قرون گذشته و زمان ورود پرتقالی ها در سال های دهه ۱۵۰۰ میلادی تا اعلام جمهوری در سال ۱۸۸۹، نگه داری می شدند.

آتش سوزی در موزه ملی برزیل

آتش سوزی در موزه ملی برزیل

مجموعه ای ارزشمند از قطعات منحصر به فرد مربوط به نژادهای مختلف قاره آمریکای جنوبی هم از دیگر مواردی هستند که درون این موزه وجود داشتند. شاید برایتان عجیب باشد، ولی آثاری از امپراطوری های روم و مصر باستان هم در اینجا در معرض نمایش قرار داشتند. علاوه بر اقلام درون موزه، خود ساختمان آن هم از جمله با ارزش ترین آثار معماری شهر ریو شناخته می شد.