۱۰ فرودگاه برتر جهان ازدید مسافران

در سراسر دنیا جاذبه های گردشگری مختلفی وجود دارد، جاذبه هایی که مسافران را خواه ناخواه وادار به سفر می کنند. تورهای اروپایی ، تورهای سفر به آفریقا، دیدنی های آسیا و جزایر زیبا در اقیانوس ها همگی مسافران را به مقاصد زیبا می برند. اما در بدو ورود آن چه که مسافران را مجذوب می کند چیزی نیست جز فرودگاه!

هر هواپیمایی که می نشیند و از زمین بلند می شود، خانه ای دارد که فرودگاه نامیده می شود. فرودگاه ها می توانند تنها فضایی برای رساندن مسافران باشد یا اینکه جایی باشد که از همان ابتدا نمایانگر زیبایی های مقصد گردشگری باشد.

حقیقت این است که مسافران در این عصر با مکان ها و فضاهای عادی که بویی از خلاقیت و جذابیت نبردند، خو نمی گیرند. امروز مسافران به طرز فزاینده ای به دنبال مقاصد گردشگری هستند که جذابیتشان بی حد و حصر است و می توانند تجربه های مختلفی را در اختیارشان قرار دهند. حقیقت این است که برخی از فرودگاه های داخلی پایانه های خود را با زنجیره های ملی پر کرده تا مسافران را جذب کنند نه آنکه از دستاوردهای خود چندان بهره ببرند، چرا که این افراد می دانند برای آنکه مسافران بیشتری را به خود جذب کنند لازم است تمام خلاقیت خود را به کار بندند.

چندی است که فرودگاه ها به محلی ویژه برای تردد مسافران تبدیل شده است، به خصوص که سخن از غذا و خوراکی باشد روند به طور کلی تغییر می کند. این روزها کسانی که با هواپیما به این طرف و آن طرف پرواز می کنند، از طعم انواع دونات لذت می برند. به همین دلیل است که در فرودگاه ها می توان رد پایی از Angel Food Bakery ، فروشگاه های بستنی ساز دستی مانند Amy معروف را دید.

سرگرمی های مختلف و همچنین تخفیف های ویژه در بسیاری از فرودگاه ها آن ها را از سایرین متمایز می کند. به عنوان مثال هشت حفره سبز رنگ در فرودگاه بین المللی Palm Beach یا برنامه های هنری در فرودگاه تامپا یا Dallas Love Field !

با احترام به مراکز هنری و فرهنگی منطقه که در فرودگاه ها وجود دارد، مسافران اهمیت اجزای عملی مانند پاکیزگی، ایمنی و دسترسی را نیز بر می شمارند. تمیزی، زیبایی و نوآوری، دارای جای پارک مناسب، امنیت کودکان در فرودگاه، سیستم تهویه مطبوع و از این دست موارد، نکات مهمی هستند که بسیاری از مسافران آن ها را مهم می دانند.

در ادامه می توانید تصاویری از بهترین فرودگاه های محلی را که ویژگی های مهم همسو با نظرات مسافران را دارد، مشاهده کنید.

فرودگاه palm beach

فرودگاه palm beach

فرودگاه John Wayne

فرودگاه John Wayne

ر

فرودگاه Savannah Hilton Head

فرودگاه Austin-Bergstrom

فرودگاه Austin-Bergstrom

فرودگاه Pittsburgh

فرودگاه Pittsburgh

فرودگاه Tampa

فرودگاه Tampa

فرودگاه Minneapolis-St. Paul

فرودگاه Minneapolis-St. Paul

فرودگاه Indianapolis

فرودگاه Indianapolis

فرودگاه Portland

فرودگاه Portland

منبع: travelandleisure.com