دلایل سفر ایرانی ها به استانبول کدامند

استانبول محبوب ترین مقصد سفر ایرانیان در سال های اخیر بوده است. جاذبه های تاریخی فراوان، زیبایی ها طبیعی، خیابان های زیبا، غذاهای خوشمزه و نزدیکی فرهنگی ایرانیان به ترکها باعث شده تا این کشش هر روز بیش از گذشته باشد.

اگرچه عید نوروز و تابستان به دلیل تعطیلات فراوان زمان خوبی برای سفر به استانبول است اما بازدید از این شهر زیبا در پاییز میتواند تجربه متفاوتی باشد. تور ترکیه پاییز شاید به اندازه تور عید یا تابستان مسافغر نداشته باشد اما بدون شک جذابیت بیشتری خواهد داشت!

سفر پاییزی

سفر پاییزی

تور استانبول یکی از انتخاب های اصلی ایرانیان برای اکثر قشرهاست. دلایلی که برای این انتخاب می توان متصور بود را میتوان اینگونه دانست:

نزدیکی مسافت: به واسطه همسایگی ایران و ترکیه مسیر سفر به استانبول به عنوان یکی از کوتاه ترین مسیرهای ممکن شناخته می شود و از این جهت یکی از مزایای این سفر، زمان کم پرواز و مستقیم بودن آن است. بدین جهت خستگی ناشی از سفر به نسبت بسیاری از مقاصد کمتر خواهد بود.

سهولت سفر: به واسطه عدم نیاز به دریافت روادید کشور ترکیه، استقبال از سفر به مقاصد مختلف تورهای ترکیه پر رنگتر است.

مدت زمان کوتاه: شاید بخش عمده ای از تورهایی که از مبدا ایران برگزار می شود مدت زمانی کمتر از یک هفته نداشته باشند. اما مقصد استانبول این مزیت را دارد تا در یک تور ۳ شب و ۴ روزه سفری کامل را برای مسافران فراهم کند.

پروازهای متنوع: یکی از مقاصدی که بیشترین پروازهای خروجی از ایران را به خود اختصاص داده است استانبول است. تنوع ایرلاین ها، ساعات متفاوت پرواز، کلاس های مختلف پروازی امکان انتخاب های متعدد را در اختیار مسافران قرار می دهد.

پاییز استانبول

پاییز استانبول

جاذبه های پرشمار: استانبول شاید یکی از مقصدهایی است که انواع مختلفی از جاذبه های گردشگری را در خود جای داده است. جاذبه های تاریخی از دوره های مختلف، جذابیت های طبیعی نظیر دریا، ساحل جزیره های متعدد و همچنین جاذبه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی که از مهمترین دلایل جذب ایرانیان به این مقصد زیبا و دیدنی است.

قیمت مناسب: وجود برنامه های پروازی متنوع و وجود مراکز اقامتی متنوع و با کیفیت باعث شده تا قیمت تورهای استانبول در میان پایین ترین قیمت ها قرار گیرد. در کنار این موارد تور لحظه آخری استانبول نیز می تواند باعث کمتر شدن قیمت نیز باشد. تورهایی که در روزهای نزدیک به برگزاریشان با قیمتی پایینتر به فروش می رسند.