تور بلغارستان؛ بازدید از نکروپولیس وارنا

در وارنای بلغارستان مانند بیشتر شهر های تاریخی میتوان از سایت ها و گورستان های باستانی دیدن کرد. گردشگری تاریخی بخش مهمی از برنامه تور بغارستان تابستان 97 ارزان را پوشش میدهد!

برای شناخت یک فرهنگ و تمدن لازم است از آثار تاریخی آنها دیدن کرد حال بلغارستان با گنجینه ارزشمند نکروپولیس حرف های بسیاری برای گفتن دارد. گورستانی باستانی با گنجینه های ارزشمند! اگر تا کنون از نزدیک گنج ندیده اید بهتر است در سفرتان به وارنا از نکروپولیس دیدن کنید.

گورستان وارنا که به نام نکروپولیس وارنا شهرت دارد محوطه ای باستانی متعلق به سال 4569 قبل از میلاد است. جالب است بدانید که قدیمی ترین گنج دنیا در منطقه نکروپولیس وارنا کشف شده است!

نکروپولیس

نکروپولیس

نکروپولیس در غرب شهر وارنا قرار گرفته است و یکی از مهم ترین و با ارزش ترین محوطه های باستانی جهان به شمار می رود.

در مجموع حدود 294 قبر باستانی در منطقه نکروپولیس پیدا شده اند و بسیاری از آن ها نمونه های ماهرانه ای از مس و طلا، سفال، سنگ و … است. این گورها توسط رادیوکربن مورد آنالیز قرار گرفتند و سن آن ها سال 4569-4340 قبل از میلاد تخمین زده شده است.

در طول حفاری ها گورهای مختلفی که در اینجا انجام شد، حدود 300 شی از طلای خالص پیدا شدند.

جالب ترین و مهم ترین کشف متعلق به یک گور خاص و ویژه است. ظاهرا این گور متعلق به فرمانروایی عالی رتبه است که با زنجیرهای طلا و مجموعه ای مدال ها و نشان های طلا کشف شده است.

کلیه اشیاء و آثار تاریخی و باارزشی که از نکروپولیس وارنا کشف شده در موزه باستان شناسی وارنا و همین طور موزه تاریخ ملی صوفیه در معرض نمایش قرار گرفته است.

اشیای نکروپولیس وارنا

اشیای نکروپولیس وارنا

در سفر به وارنا می توانید از موزه باستان شناسی وارنا دیدن کنید و از آثار باارزش و ویژه مثل قدیمی ترین گنجینه طلای جهان دیدن کنید. در این موزه اشیائی متعلق به 6000 سال قبل از جنس طلا وجود دارد که شامل گردنبند، دستبند، گوشواره و … هستند. همچنین آثار تاریخی دیگری متعلق به دوره های مختلف تاریخ مثل دوره حکومت رم باستان بر منطقه مشاهده خواهید کرد.

موزه باستان شناسی وارنا یکی از بزرگ ترین موزه ها در بلغارستان است و آثار مختلفی از دوره های پیش از تاریخ، تراسیان، یونان باستان، رم باستان و دوره های جدیدتر مثل قرون وسطی و امپراتوری بیزانتین را در معرض بازدید عموم قرار می دهد.