تور اروپا؛ سفر به جزیره بورابورا – فرانسه

اهل سفر که باشی و اروپا را برای سفر انتخاب کنی هزاران مقصد پیش رویتان قرار میگیرند. اینکه چه تفریحی مورد نظرتان باشد و چقدر میخواهید هزینه کنید در انتخاب یکی از مقاصد تعیین کننده است. در واقع تور اروپایی نمیتواند همه خواسته ها را برآورده کند چرا که افراد زیادی با سلایق مختلف در این تور حضور دارند و بی شک هر کسی دوست دارد جوری تفریح کند …

جزیره بورابورا از آن مکان هایی است که هیچ وقت از آن سر نمی شوید! این جزیره در کشور فرانسه قرار گرفته که خود یکی از مدعیان گردشگری اروپا است.

جزیره بورابورا

جزیره بورابورا

نام اصلی این جزیره، پوراپورا است که در زبان زیبای تاهیتی به معنای اولین تولد می باشد. جالب است بدانید به بورابورا لقب تکه ای از بهشت را داده و نامش را به عنوان یکی از زیبا ترین نقاط روی کره ی زمین معرفی ثبت کرده اند.

جزیره بورابورا توسط تالاب های فیروزه ای و صخره های مرجانی احاطه شده و به گفته ی توریست ها و گردشگران، سایه های مختلفی از رنگ های آبی و فیروزه ای در سواحل آن دیده می شود.

سال 2013 ساحل ماتیرا ‏(Matira‏) در این منطقه در لیست ده جزیره برتر جهان قرار گرفت. آب این ساحل به قدری شفاف است که از روی سطح آب امکان تماشای طبیعت بی نظیر این منطقه وجود دارد به همین دلیل توجه بسیاری از غواصان و افرادی که عاشق غواصی هستند را به خود جلب کرده است.

بورابورا حدود 4 میلیون سال پیش با فوران یک آتشفشان شکل گرفت. اولین کسانی که بعد از این آتشفشان پا به بورابورا گذاشتند مردم ساکن در جزیره تانگن بودند و پس از گذشت چندین سال سرانجام در سال 1769، کاپیتان کوک این جزیره را کشف کرد و به جهانیان معرفی کرد.

جزیره بورابورا - فرانسه

جزیره بورابورا – فرانسه

این جزیره فقط 2 فصل تابستان و زمستان دارد اما جالب است بدانید فصل تابستان فصل بارش شناخته می شود که تقریبا در تمامی روز های آن هوا ابری است وحتی طوفان های ‏خفیف و غیرقابل پیش بینی نیز به وجود می آید اما فصل زمستان در این جزیره فصلی خشک است که دمای هوا کمی پایین می آید و بارش باران خیلی کم رخ می دهد.

هیچ موجود سمی، حشره یا مار در بورابورا وجود ندارد پس ار این بابت خطری شما را تهدید نمی کند و می توانید با خیالی راحت ساعت ها در کنار ساحل استراحت کنید.