اطلاعات سفر به گرجستان

معمولا ایرانیان دوست دارند مقاصد معروف گردشگری را برای سفر انتخاب کنند در حالی که کشورهای همسایه و نزدیک ایران خودشان از جذاب ترین کشورهایی هستند که می شود برای تفریحی تابستانی روی آنها حساب کرد. تور بلغارستان تابستان یا تور گرجستان، تاجیکستان و … همگی از تورهایی هستند که ارزش بالایی دارند بهتر است در مورد مقصد سفر بیشتر فکر کنید.

گرجستان دارای موقعیتی مکانی در ناحیه قفقاز یا اروپای شرقی می باشد و پایتخت آن شهر تفلیس است که از جمله شهرهای فوق العاده این کشور است.

گرجستان دارای آب و هوای متفاوت و زیبایی های بکر و فوق العاده می باشد. از این طبیعت زیبا می توانیم به رشته کوه های بلند آن اشاره نمود که در آنجا آب و هوای گرجستان را تجربه می کنید.

طبیعت گرجستان

طبیعت گرجستان

بیشتر تفریحات تابستانی گرجستان در حاشیه دریای سیاه است و یا دره هایی که همگی سبز و زیبا هستند.

این کشور جاذبه های طبیعی و تاریخی فراوانی دارد؛ کلیساهای با شکوه و صومعه های فوق العاده، کوه های مرتفع و بلند، غذاهای بسیار خوشمزه به همراه مردمی خوب و دوست داشتنی و …

اطلاعات ضروری برای سفر به گرجستان

زبان رسمی در کشور گرجستان گرجی است و مردم اغلب با این زبان حرف می زنند. واحد پول آن ها لاری است که به شکل (GEL) نمایش داده می شود.

زمان سفر به گرجستان اگر نیاز داشتید که با مکان های خاص مانند پلیس، آتش نشانی، آمبولانس و یا اینگونه مراکز تماس داشته باشید نباید شماره های مختلفی را به ذهن بسپارید بلکه تنها ۱۱۲ را بگیرید تا به همه این ها دسترسی پیدا کنید.

گرجستان

گرجستان

در این کشور سمت رانندگی مردم سمت راست است. ممکن است شما سفر خود را به این کشور زمینی انجام دهید و یا هوایی در صورتی که هواپیما را برای سفر خود برگزیده اید به احتمال خیلی زیاد یا در فرودگاه بین المللی باتومی به زمین می نشینید و یا در فرودگاه بین المللی تفلیس چرا که این دو به عنوان فرودگاه های این کشور در اقامت در گرجستان شناخته می شوند.