نکات پر اهمیت در موج سواری برای تازه کارها

موج سواری یکی از تفریحات و ورزش های آبی پر هیجان و ماجراجویانه است که پرداختن به آن نیاز به تجربه و شجاعت دارد. اگرچه این تفریحات بسیار شور انگیزند اما در مواردی هم موج سوار را به سمت مرگ راهنمایی می کند.

اگر به عنوان یک تازه کار میخواهید موج سواری کنید بهتر است نکات بسیاری را بدانید. در این نوشته به مواردی که به کارتان خواهند آمد اشاره می کنیم.

موج سواری

موج سواری

موج سواری احتیاج به زمان زیادی دارد
به عنوان یک تازه کار باید بدانید که موج سواری یکی از پیچیده ترین ورزش های دنیاست و برای رسیدن به اولین موفقیت چالش های زیادی را پیش رو دارید. وقتی موفق نمی شوید به یک موج برسید احتمالا ناامید می شود اما در این ماجراجویی برای رسیدن به موفقیت بارها این اتفاق برایتان تکرار می شود. حتی بهترین موج سوارها هم گاهی نمی توانند به موج های بزرگ و غافلگیرانه برسند اما یک نکته را همیشه به خاطر دارند: دست از تلاش هر روزه برنمی دارند!

در آب حالت مناسبی به بدن خود دهید
برای اینکه از یک موج سوار مبتدی به موج سواری متوسط تبدیل شوید باید بدانید که بر روی تخته موج سواری چه حالتی به بدن خود دهید. اولین نکته این است که پاهای خود را ببندید بیشتر موج سواران مبتدی پاهای خود را به فاصله زیاد از هم قرار می دهند کافیست به موج سواران حرفه ای دیگر نگاه و مثل آن ها رفتار کنید.

امواج با هم فرق دارند
بعد از اینکه به جای مشخصی از آب رسیدید باید منتظر امواج بمانید و همیشه رو به افق دریا باشید. نکته مهمی را همیشه به خاطر بسپارید: زمین بازی شما همیشه در حال تغییر است. امواج هیچ وقت کنترل پذیر نیستند و تنها کاری که از شما بر می آید این است که شیوه خواندن آن ها را بلد باشید. بدانید که کجا باید منتظر امواج بمانید و بهترین زمان رفتن به سمت موج چه وقت است.

نکات موج سواری

نکات موج سواری

خطرات را در نظر بگیرید
امواج قوانین خاص خود را دارند و دارای ماهیتی طبیعی، قدرتمند و وحشی هستند. همیشه به خاطر داشته باشید که موج سواری یکی از خطرناک ترین ورزش های دنیاست چون در بیشتر مواقع در داخل آب جریان هایی وجود دارند که در جهات مختلف در حال حرکت اند و البته احتمالا شما از ساحل نمی توانید آن ها را ببینید.

ماجراجویی های هیجان انگیز
بدترین کاری که در موج سواری می توانید انجام دهید این است که به سراغ امواج دیگران بروید! وقتی در حال شروع موج سواری هستید حتما قوانین آن را هم یاد بگیرید و به آن ها احترام بگذارید. هر موجی مخصوص یک نفر است، آن هم موج سواری که نسبت به بقیه به نقطه اوج موج نزدیک تر است. قبل از اینکه به سمت موج بروید به اطراف خود نگاه کنید و اگر شرایط مساعد نبود به داخل موج نروید.