جاذبه های منحصر به فرد ترکیه: کاپادوکیا (Cappadocia)

اگر دنبال خرید تور ارزان ترکیه تابستان هستید و در عین حال بهترین تفریحات را می خواهید پیشنهاد میشود کاپادوکیا را به عنوان مقصد سفرتان انتخاب کنید.

جایگاهی منحصر به فرد که یکی از جاذبه های تفریحی و گردشگری محبوب کشور ترکیه بوده و در قلب ناحیه آناتولی واقع شده است. در فاصله قرن چهارم تا سیزدهم، مردم محلی این منطقه خانه ها، کلیساها و دیگر ساختمان های خود را در دل سنگ های نرم این منطقه کنده کاری کردند. به علاوه ستون های سنگی که به نام “دودکش فرشتگان” (Fairy Chinmeys) خوانده می شود نیز ویژگی دیگر این ناحیه است که به همراه تاریخچه ای درخشان و فرهنگی غنی، کاپادوکیا را به مرکز توجه صنعت گردشگری مبدل نموده است.

خانه های باستانی کاپادوکیه

خانه های باستانی کاپادوکیه

تعدادی صومعه نیز در این محل ساخته شده است. “گورِمه” (Goreme) شهری است در کاپادوکیا که در میان این اشکال ستون مانند سنگی قرار گرفته است. پارکی ملّی به همین نام نیز در این منطقه قرار دارد که در سال 1985 در فهرست میراث جهانی یونسکو جای گرفت.

این محل یکی از نقاط گردشگری محبوب مسافران کشور ترکیه است. پرواز با بالن های هوای گرم، یکی از فعالیت های مورد توجه گردشگران این منطقه است. سفری متفاوت و به یادماندنی که چشم اندازی دیگر از این جاذبه شگفت انگیز طبیعت را پیش چشم بازدید کنندگان هویدا می کند.

نوشهر یکی از استان های هم مرز با کاپادوکیا است. در جریان حفاری های یک پروژه ساختمانی، کارگران تخریب، منطقه جدیدی در استان نوشهر ترکیه کشف کردند. این مجموعه شبکه ای از اتاق ها و تونل های زیرزمینی است. تعداد زیادی از این اقامت گاه های زیرزمینی شامل گالری، کلیسا، آبراه، مخزن، اتاق های نشیمن، آشپزخانه، راه پله و حتی میخانه در این منطقه کشف شدند.

مقامات رسمی اعلام کرده اند که ابعاد و امکانات این منطقه کشف شده جدید، بزرگ تر از درین کویو (Derinkuyu) است. درین کویو، بزرگ ترین شهر زیرزمینی حفاری شده در کاپادوکیا است.

تور بالون سواری در کاپادوکیا

بالون سواری در کاپادوکیه

بالون سواری در کاپادوکیه

این تور که یکی از معروف ترین سواری های دنیا با بالون است، به لطف چشم اندازهای منحصر بفرد و شرایط آب و هوایی مساعد، کاپادوکیا را از بالا به گردشگران نشان می دهد و ماجراجویی بزرگی برای آنها محسوب می شود. باد شما را بر فراز دره ها هدایت می کند و به صخره های دودکش مانند رنگی با سایه های سبز، نارنجی، قرمز و مشکی بینهایت نزدیک می شوید.

بهترین زمان برای بازدید از این منطقه بازه زمانی آوریل تا مه و سپتامبر تا اکتبر است.