نکات مهم در نخستین سفر خارجی برای هر کسی

بایدها و نبایدهایی وجود دارند که لازم است کسانی که برای اولین بار به خارج سفر می کنند بیاموزند. نکات و دانستنی های سفر در زمان و مکان های بسیاری به دادتان می رسند پس بهتراست قبل از سفر خارجی موارد زیر را به خاطر بسپارید.ــ با پزشکتان مشورت کرده و بیمه مسافرتی خود را بررسی کنید. در بعضی مقاصد لازم است که اطمینان حاصل کنید که واکسن های لازم را تاکنون زده اید و شاید مجبور باشید که داروهای خاصی با خود همراه کنید که برای این مورد، تجویز پزشک الزامی است.

سفر به خارج

سفر به خارج

ــ همچنین با بررسی بیمه مسافرتی خود، در مورد اینکه چه مواردی را پوشش می دهد، اطلاعات کسب کنید زیرا شاید تمایل داشته باشید که مواردی به آن اضافه شود.

ــ از پاسپورتتان کپی به همراه داشته باشید. اگر پاسپورت شما گم یا دزدیده شود، مطمئن هستید که یک کپی از آن به همراه دارید که بتوانید هویت خود را ثابت کنید.

ــ یک کپی از پاسپورت در خانه بگذارید. پیشنهاد می شود که یک کپی از پاسپورتتان را در خانه یا نزد شخصی که به او اطمینان دارید گذاشته تا در شرایط اضطراری بتواند آن را به شما ایمیل کنید. همچنین خودتان هم می توانید عکس پاسپورتتان را در موبایل خود داشته باشید.

ــ آدرس سفارت ایران را در کشور مقصد داشته باشید. زمانی که سفر به خارج دارید از اینکه ایران در آن کشور سفارت یا کنسولگری دارد اطلاع داشته باشید و همچنین آدرس آن را جایی یادداشت کنید.

ــ قبل از سفر نرخ ارز مقصد را بدانید. دانستن اینکه مثلا یک لیر ترکیه به پول ما چقدر می شود بسیار مهم است زیرا زمانی که بخواهید پولتان را تبدیل کنید، اگر صرافی مورد نظر بخواهد بالاتر از نرخ اصلی به شما پول دهد متوجه خواهید شد.

نکات مهم در نخستین سفر خارجی

نکات مهم در نخستین سفر خارجی

ــ بلیط جاذبه ها را از قبل تهیه کنید. برای اینکه از صف های طولانی پرهیز کنید می توانید بلیط جاذبه ها را به صورت اینترنتی تهیه کنید.

ــ در مورد رویدادهای کشور اطلاعات کسب کنید. زمانی که می خواهید سفر به خارج داشته باشید، یکی از کارهایی که باید بکنید این است که در مورد رویدادهایی که در زمان اقامت شما در آنجا، رخ خواهد داد، اطلاع کسب کنید. در این صورت ممکن است جشنواره، فستیوال یا دورهمی هایی را تجربه کنید که مسافرتتان را بیش از پیش جذاب می کند.

ــ اپلیکیشن های مناسب را دانلود کنید. زمانی که در خارج از کشور هستید، هیچ چیز مانند اپلیکیشن های سفری به کارتان نمی آید.

ــ در مورد بار مجاز هواپیمایی اطلاعات کسب کنید. مطمئن شوید که چمدانی که همراه دارید، از بار مجاز، وزن بیشتری ندارد. این کار را به راحتی با یک وزنه می توانید انجام دهید.

ــ سبک سفر کنید. زمانی که سفر به خارج دارید شاید فکر کنید که حتما باید چندین دست لباس با خود همراه کنید. اما زمانی که به آنجا می رسید، انقدر موضوعات هیجان انگیزتری وجود دارد که اصلا نیازی نمی بینید که هر ساعت لباس عوض کنید، بلکه می خواهید تا آنجا که می توانید از سفرتان لذت ببرید.