توصیه هایی برای امنیت در هتل

سفر کردن و اقامت در هتل های مختلف چیزی است که امروزه رواج یافته و برای هر کدام از ما اتفاق می افتد. امنیت در هتل مبحثی است که بسیاری از ما اصلا بدان توجه نمی کنیم و این خود می تواند عاملی برای شکل گیری خاطره بد و یا بد تر از آن خراب شدن کل سفر باشد.

اقامت در هتل با امنیت بالا
طبق گفته ی آنتونی ملچیوری در هتل هایی اقامت کنید از امنیت بالایی برخوردار باشند و دسترسی به طبقات مختلف آن محدود و یا حتی مشکل باشد. مثلاً هتلی را انتخاب کنید که استفاده از آسانسور آن برای افراد متفرقه و غریبه ممنوع باشد.

امنیت در هتل

امنیت در هتل

اطلاعات غیر ضروری ندهید
اگر خانم های مجرد به تنهایی سفر می کنند در زمان پر کردن فرم پذیرش هتل از عنوان Mrs برای نام خود استفاده کنند و وانمود کنند که متاهل هستند و یا همسفر دیگری دارند که به زودی به آن ها ملحق خواهد شد. و اطلاعاتی را به هتل داران بدهید که ضرورت دارند و از اطلاعات بی خود و غیر ضروری دوری کنید.

در طبقه همکف اقامت نکنید
این نکته را از نمونه نکاتی برای حفظ امنیت در هتل فراموش نکنید که سارقان و دزدان راحت تر می توانند از اتاق هایی که طبقه هم کف هستند سرقت کنند و دزدی از طبقات بالایی برای آن ها کمی دشوارتر است پس از رزرو اتاق در طبقه همکف هتل اجتناب کنید زیرا احتمال سرقت در این طبقه بیشتر است.

نکات امنیتی هتل

نکات امنیتی هتل

تعمیرات در هتل
اگر در اتاقتان مشغول استراحت هستید و ناگهان در اتاق شما زده شد و فردی ادعا کرد که برای تعمیرات آمده است، حتما قبل از ورود این شخص به اتاق مسئله را با کارکنان هتل در میان و صحت این مسئله را بررسی کنید.

چشمی روی در را بپوشانید
کاری کنید که کسی به اتاقتان دید نداشته باشد و پنجره ی اتاق خود را ببندید و پرده ها را بکشید. اما خیلی از در های اتاق های هتل ها به چشمی مجهز هستند. این چشمی روی در در برخی موارد به غریبه ها این امکان را می دهد که درون اتاق شما را ببینند هرچند اگر به وضوح نباشد ولی تا حدودی می توانند ببینند. پس به هر طریقی که ممکن است روی این چشمی را ببندید تا با انجام این کار ساده، افراد غریبه نتوانند داخل اتاق شما را ببینند.