گردشگری وحشت را در بازار جادوگرهای توگو تجربه کنید

هنوز در آفریقا جادو و طلسم همان ابهت گذشته را دارد و مردم برای حل مشکلاتشان سعی دارند از نیروهای ماورایی کمک بگیرند. مردم کشور توگو به خوبی این سنتهای کهن را حفظ کرده و بازاری همبرایاین کار دارند. جایی که از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در آن یافت می شود و جادوگرهایی برای ارائه خدماتشان در آنجا حاظر هستند.

بازار توگو

بازار توگو

همین که پا به این بازار عجیب بگذارید ردیفی از میزهایی را می بینید که روی آن ها پر از اجزای بدن حیوانات است که بر روی هم تلمبار شده اند! سر سگ، پای فیل، پنجه ی شامپانزا، مار کبرای خشک شده، جمجمه ی گوریل و حیوانات دیگر که همه آن طلسم شده اند و به گفته ی آن ها یک جور قدرت الهی دارند که می توانند از دیگران محافظت کنند و شفا دهند.

هر مشکلی که داشته باشید جادوگرهای این بازار برای آن یک راه حلی دارند! در واقع این بازار مثل داروخانه است و اگر می خواهید قدرت شفادهنگی آن را امتحان کنید باید به داخل یکی از کلبه هایی که در پشت این میزها قرار دارد بروید. در آنجا یک جادوگر نشسته که باید پیش او بروید و درباره مشکلتان با او حرف بزنید.

جادوگر بعد از اینکه خوب به حرف هایتان گوش داد با نیروهای الهی مشورت می کند و نسخه ی مناسب را می پپیچد. بعد به بیرون از کلبه می رود و قسمت های مختلف بدن حیوانات را برروی آتش می گذارد تا از آن پودری سیاه رنگ به وجود بیاید. در قدیم رسم بر این بود که سه جای مختلف بدن زخم می شد و ین پودر سیاه بر روی زخم ها گذاشته می شد.

بازار توگو در آفریقا

بازار توگو در آفریقا

تا همین چند سال پیش بیماران می توانستند با پرداخت 1000 دلار حتی به سر شیر و جمجمه ی کرگدن هم دست بزنند اما با قوانین دولتی جدیدی که ایجاد شده تجارت روی اجزای بدن «حیوانات محافظت شده» کمتر از قبل شده است.

این بازار برای اولین بار در حدود 150 سال قبل تاسیس شد و الان که به شهرت جهانی رسیده تغییرات زیادی کرده است. با اینکه اطراف بازار ظاهر چندان مناسبی ندارد اما خود بازار به جاذبه ی مهم گردشگری تبدیل شده و با حدود 10 دلار می توانید با یک راهنما از این بازار دیدن کنید. در اینجا به غیر از اجزای بدن حیوانات چیزهایی مثل عروسک هم فروخته می شود که همه ی آن ها طلسم شده اند!

کشتار حیوانات برای جادو

کشتار حیوانات برای جادو