جاذبه های گردشگری برتر در تور بلغارستان تابستان ۹۷

اگر قصد خرید تور بلغارستان تابستان ۹۷ را دارید، توصیه می کنیم که با برترین جاذبه های گردشگری در سراسر بلغارستان آشنا شده و بدانید در این سرزمین باید در جستجوی چه چیزهایی باشید.

قلعه های باستانی و قرون وسطایی، خرابه ها و حفاری ها

بهترین نمونه از قلعه های باستانی بازمانده ی کلیسای مقدس Tsarevets است که از دوران پادشاهی دوم در قرون وسطی به جای مانده است. این قلعه با دیوارهای بلند و برج های دیده بانی محاصره شده و ۴۰۰ ساختمان مسکونی در حوزه ی آن وجود دارد.

شهرهای قدیمی عثمانی

اتارا به واقع موزه ای در هوای آزاد و نمایشگاهی از هنرهای تجسمی قرن های هجدهم و نوزدهم است. در اتارا وسایل نقره و حکاکی چوب، وسایل نقلیه تاریخی، چرخ دستی ها، وسایل محلی، اسباب بازی های مسی، کارگاه ساخت سفال، و… به نمایش درآمده است.

همین طور شهر قدیمی Sozopol به عنوان قدیمی ترین شهر در ساحل دریای سیاه است که قدمت آن به قرن هفتم قبل از میلاد مسیح بازمی گردد.

جاذبه های گردشگری در تور بلغارستان تابستان 97

جاذبه های گردشگری در تور بلغارستان تابستان ۹۷

کلیساها و صومعه ها

صومعه ریلا از قرن دهم میلادی یکی از مهم ترین آثار تاریخی و فرهنگی بلغارستان است. نقاشی های دیوار، کتابخانه و موزه ها چیزهایی هستند که در این بخش خواهید دید.

بناهای تاریخی

بنای یادبود Shipka بنایی قابل توجه از تحول روح یک ملت است. این بنا به یادگار مانده و یادبودی از جنگ میان نیروهای روسی و ترکی است که سرزمین را از زیر یوغ ۵۰۰ ساله رها کرد. بنای یادبور Shipka در نزدیکی کوه بالکان قرار داشته و منظره ای باشکوه و فوق العاده از خود به تصویر می کشد.

جاذبه های گردشگری در تور بلغارستان تابستان 97

جاذبه های گردشگری در تور بلغارستان تابستان ۹۷

موزه ها

موزه ملی تاریخ و موزه ملی تاریخ طبیعی بلغارستان بهترین موزه های این کشور هستند. اما اضافه بر این ها در بیشتر شهرهای بلغارستان موزه هایی شگفت انگیز را مشاهده خواهید کرد که برای علاقه مندان به این حوزه کاملا تاثیرگذار می نماید.

تفریحات دریایی

دریای سیاه و سواحل شنی آن یک جذابیت بزرگ از جاذبه های توریستی بلغارستان هستند. کوه های بلغارستان و استراحتگاه های تابستانی آن، Borovets، Pamporovo Bansko و… از این میان مثال زدنی هستند. همین طور در زمستان اسکی در برف، تله کابین و… هیجان انگیز می نمایند.

طبیعت

دریا، ساحل، ماسه، کوه ها، دریاچه ها، مسیرهای کوهستانی، کلبه های جنگلی، جنگل های انبوه و… بلغارستان را به یک مقصد گردشگری جذاب برای علاقه مندان به طبیعت تبدیل ساخته است.

جاذبه های گردشگری در تور بلغارستان تابستان 97

جاذبه های گردشگری در تور بلغارستان تابستان ۹۷

شهرهای مدرن

همین طور در تور بلغارستان به بازدید شهرهای مدرن همچون صوفیه، وارنا، پلوودیف، تارنوو و… خواهید رفت. در این شهرها همچون نیویورک به شلوغی تمام نشدنی برخورد می کنید. همه چیز به سرعت در حال حرکت است و از صنعت و مدرنیته در سطح بالایی استفاده شده است.

فستیوال ها و جشنواره های بلغارستان

در بلغارستان جشنواره های متعددی برگزار می شود که یکی از نمادهای وحدت ملی میان مردم این سرزمین است. آواز، رقص، غذای خوب، و هیجان و شور و نشاط در این فستیوال ها به چشم می خورد. اگر زمان تور بلغارستان شما با یکی از این جشنواره های بزرگ خیابانی همراه باشد، لذت زیادی از شرکت در آن خواهید برد.
در اینجا به برخی از فستیوال های مهم بلغارستان اشاره می کنیم:
فستیوال کالاهای فرهنگی زاهرانه که به صورت سالیانه برگزار می شود.
جشنواره گل رز بلغاری که سالانه در ماه ژوئن برگزار می شود.
جشنواره مجسمه سازی با شن و ماسه بورگاس که سالانه برگزار می شود.
جشنواره راک پلوودیو که سالانه برگزار می شود.
فستیوال فرهنگی بین المللی Koprivshtica که هر ۵ سال یک بار برگزار می گردد.