چرا محوطه آبشار مارگون بسته شد؟

چندی پیش خبری مبنی بر بسته شدن محوطه آبشار مارگون به گوش رسید و در پی آن سوالات بسیاری مطرح شد که چرا محوطه آبشار مارگون بسته شد؟

قاسم پاک نژاد،در این رابطه گفت: تعدادی مطلب و کلیپ طی روز‌های گذشته در فضای مجازی منتشر شد که بیانگر این بود برخی گردشگران در این محوطه اقدام به هنجارشکنی و انجام رفتار مخالف شئون اسلامی کرده اند.
وی اضافه کرد: متعاقب این قضیه، ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سپیدان خواستار نظم دهی و نظارت بیشتر بر محوطه آبشار مارگون شد.

چرا محوطه آبشار مارگون بسته شد؟

چرا محوطه آبشار مارگون بسته شد؟

این مقام ادامه داد: بر این اساس یکشنبه بنری با مضمون اعمال محدودیت تردد در این محل نصب و عملا محدودیت‌هایی هم در مورد رفت و آمد به این محل اعمال شد که این روند به سمت تعطیلی کامل محوطه آبشار مارگون پیش می‌رفت.
پاک نژاد افزود:با مذاکراتی که در این زمینه شد، دوشنبه ۲۵ تیرماه این محدودیت تردد به محوطه آبشار مارگون برداشته شد و اکنون وضعیت به حالت عادی بازگشته است.
معاون فرمانداری سپیدان گفت: نظارت و کنترل در خصوص رعایت اصول اخلاقی و شئونات اسلامی در مجموعه آبشار مارگون از امروز افزایش خواهد یافت.
وی اضافه کرد: این منطقه تحت حفاظت محیط زیست قرار دارد و متاسفانه سیاست‌های دوگانه‌ای که در مدیریت اینگونه محل‌ها اعمال می‌شود مانع از انسجام و مدیریتی مقتدر است که دنبال این مساله هستیم که مدیریت این محوطه بصورت یکپارچه انجام شود.
پاک نژاد اظهار داشت: به بنظر می‌رسد بهترین گزینه برای مدیریت این مجموعه، مجامع محلی و گردشگری مستقر و ساکن در این محوطه هستند.
آبشار مارگون در دره‌های غربی شهرستان سپیدان استان فارس در فاصله حدود ۱۳۰ کیلومتری شیراز قرار دارد.