بازدید از ایاصوفیه با خرید تور ترکیه تابستان

آیا میخواهید به شهر موزه ها سفر کنید؟ کافیست یک بلیط هواپیما و یا  تور ترکیه تابستان را خریداری کنید و به استانبول سفر کنید.

تابستان فصل سفر و گردشگری است، فصل آفتاب گرفتن و آب تنی است. حتی زمان آن است که کمی زمان هم صرف گشت و گذار کنیم. استانبول یکی از بهترین مقاصدی است که می توانید با خرید تور ترکیه تابستان به آن سفر کنیم.

استانبول همین نزدیکی است و یکی از شهرهای کشور همسایمان! در آن می توانید تفریحات زیادی انجام دهید. اما استانبول به داشتن انواع موزه ها و مساجد زیبا معروف است.

به استانبول ، شهر مساجد خوش آمدید.

استانبول که یکی از شهرهای محبوب کشور ترکیه است، دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است که در میان آنها، مساجد و موزه های شهر بیشترین خود نمایی را میکنند. معمولا کسانی که علاقه ی زیادی به تاریخ و مساجد قدیمی دارند، از بازدید از شهر استانبول به شدت لذت خواهند برد.

این شهر که بزرگترین شهر کشور ترکیه میباشد مهد فرهنگ و تاریخ ترکیه نیز هست. تنگه ی بسفر که دو قاره ی آسیا و اروپا را از یکدیگر جدا میکند در کنار این شهر قرار گرفته است پس همانطور که میبینید، استانبول تنها شهر در دنیاست که در دو قاره قرار گرفته است.

همانطور که گفته شد در این شهر تعداد زیادی مساجد و جاذبه های گردشگری وجود دارد که از جمله ی آنها میتوان به ، ایاصوفیه ، مسجد سلطان احمد یا مسجد آبی.، مسجد فاتح،  مسجد سلیمانیه، مسجد بایزید، برج دختر، مینیا تورک، تنگه بسفر، روملی حصار،  یدی کوله (هفت برج)،  برج گالاتا، کاخ توپکاپی،  کاخ بیلر بی، کاخ چراغان، کاخ دلمه‌باغچه،  تپه‌های چاملیجا (بام استانبول)، جزیره بیوک آدا (یا پرنسس)، موزه هنرهای اسلامی ترکیه،  موزه باستان‌شناسی،  موزه فرش ترکیه، بازار بزرگ استانبول (کاپالی چارشی)، میسیر چارشیسی (بازار ادویه)، موزه موزاییک واقع در بازار پشت ایاسوفیه،  موزه قالی واقع در مسجد سلطان احمد اشاره کرد.

در ادامه ی مطلب به معرفی مسجد  ایا صوفیه و معرفی یک هتل خوب در نزدیکی این جاذبه ی گردشگری خواهیم پرداخت. پس با بار و بندیل همراه شوید.

مسجد ایا صوفیه

این مسجد از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر استانبول میباشد که به آن کلیسای حاجیا صوفیا (کلیسای معرفت الهی) هم میگویند. این بنا دارای 56 متر ارتفاع است که 107 ستون دارد و همانند نگینی معلق در فضای شهر استانبول میدرخشد. این مسجد که در دوران عثمانی ساخته شد، بعد ها به دستور آتاتورک به موزه تبدیل شد که امروز بازدید عموم از آن آزاد است.

از آثار برجسته و منحصر به فرد این بنای عظیم میتوان به موزاییک های بیزانسی و سپرهای عظیم دایره ای شکل عثمانی با آیات قرآنی روی آن اشاره کرد. برای بازدید از این مسجد میبایست به میدان سلطان احمد که از میادین مهم استانبول است بروید، البته تورهای گردشگری این شهر، به راحتی وظیفه ی حمل و نقل شما را بر عهده خواهند گرفت.

مسجد ایا صوفیه

مسجد ایا صوفیه

معرفی هتلی نزدیک ایا صوفیه

همانطور که میدانید، یک شهر گردشگر پذیر، برای اسکان مسافران، میبایست هتلهای زیادی داشته باشد که استانبول نیز از همین قاعده پیروی میکند. یکی از هتلهای 5 ستاره ی خوب شهر که اتفاق در نزدیکی همین جاذبه ی گردشگری یعنی مسجد ایا صوفیه قرار گرفته است، هتل 5 ستاره ی بزرگ کرون پلازا است.

موقعیت قرار گیری آن به گونه ایست که مسافران به راحتی میتوانند به مراکز تاریخی شهر دسترسی داشته باشند، علاوه بر این مسجد، بازار بزرگ و مسجد کبود نیز د فاصله ی چند قدمی هتل قرار گرفته اند. همچنین قرار گیری ایستگاه تراموا سبب میشود که مسافران با رزرو هتل فوق، بتوانند به راحتی به سایر نقاط شهر دسترسی پیدا کنند.

از امکاناتی که این هتل در اختیار مسافران قرار میدهد میتوان به سوئیت مخصوص تازه عروس ، مرکز بدنسازی ،استخر آب گرم ماساژ، سونا، حمام ترکی، سالن بدنسازی ، حمام و استخر سرپوشیده که تماما مدرن و زیبا هستند ؛ اشاره کرد. همچنین این هل امکاناتی نظیر رستوران ، پذیرش شبانه روزی ، اتاقهای پاک و بدون سیگار ، آسانسور ، پذیرش و تحویل سریع ، گاوصندوق،انبار بار و چمدان ،فروشگاه در هتل ، تهویه،بار ، اتاقهای ضد صدا ، گرمایش، خانه داری ، امکانات جلسه و ضیافت ،  لباسشویی ، خشکشویی ،  آرایشگاه ،  صبحانه در اتاق ،  صرافی ، فکس و کپی ، مرکز تجارت را ارائه میدهد.

هتل کرون پلازا استانبول

هتل کرون پلازا استانبول

هتل کرون پلازا استانبول

هتل کرون پلازا استانبول

هتل کرون پلازا استانبول

هتل کرون پلازا استانبول

هتل کرون پلازا استانبول

هتل کرون پلازا استانبول

هتل کرون پلازا استانبول