تور تابستان بلغارستان و بازدید از جنگل سنگ

یک ماه از تابستان گذشت و آنچه که در این فصل حسابی خواستنی است، سفر به مقاصد گردشگری جذاب در سراسر دنیا است. تورهای تابستان بلغارستان یکی از انتخاب ها برای گردشگری در تابستان است.

سفر 8 روزه با تور بلغارستان سفری هیجان انگیز و به یادماندنی به قاره ی سبز است که می توانید ارزان تر از سایر مقاصد گردشگری اروپا آنرا تجربه کنید.
قیمت تور بلغارستان از 4.250.000 تومان آغاز می شود تا به 6.080.000 هزار تومان می رسد. این قیمت برای 8 روز اقامت در سرزمین شنهای طلایی در هتلهای 4 تا 5ستاره است.

این سفر همراه با استراحت در سواحل شنهای طلایی و بازدید از طبیعت بکر و سرسبز اروپایی است. در بلغارستان نه تنها معماری بناها شما را جادو می کند، بلکه می توانید خیره کننده ترین مناظر طبیعی را مشاهده کنید.

در سفر با تور بلغارستان اصلی ترین مقصد، شهر وارنا و ساحل شنهای طلایی در شرق کشور در کرانه های دریای سیاه است. در وارنا جاذبه های توریستی بیشماری وجود دارد که در این سفر 8روزه باید از آنها بازدید کنید.
در شهر وارنا که ساکن شدید، باید یک نصفه روز را به گشت و گذار در جنگ سنگ اختصاص بدهید.

تور بلغارستان, جنگ سنگ وارنا

تور بلغارستان, جنگ سنگ وارنا

جنگل سنگ وارنا، بلغارستان

جنگل سنگ در 18 کیلومتری شهر وارنا در مسیر جاده ی وارنا به صوفیه واقع شده استو این مکان شگفت انگیز در زبان محلی Pobiti Kamani یا همان جنگل سنگ نامیده می شود.
وقتی به این منطقه رسیدید یک سری ستونهای سنگی نظرتان را جلب می کند که برای بازدید آنها این تور گردشگری یک روزه را ترتیب داده اید.

شاید به نظرتان این ستونهای سنگی ساخت دست بشر باشند و بقایای معابد یا کاخهای سلطنتی به نظر برسند. اما سخت در اشتباه هستید این ستونهای سنگی کاملا طبیعی هستند و بدون دخالت بشر ایجاد شده اند.
این ستونهای شگرف، در دسته های کوچک و در مساحتی بالغ بر ۸ کیلومتر مربع، در ساحل شمالی دریای سیاه به صورت پراکنده شکل گرفته اند.
ارتفاع این ستونهای سنگی عجیب متغیر بوده و بین ۵ تا ۷ متر است. قطر آنها نیز از ۳۰ سانتی متر تا ۳ متر متغیر است.

تور بلغارستان, جنگل سنگ وارنا

تور بلغارستان, جنگل سنگ وارنا

اما نکته ی شگفت انگیز دیگر در خصوص این ستونها توخالی بودن آنها است که با شن پر شده اند. جالب است که این ستونها هیچ پایه و زیرساخت محکمی ندارند و درون زمین مستحکم نشده اند. ساختار این ستونهای سنگی این طور جلوه می کند که یک نفر آنها را با چکش درون شن ها فرو کرده است.

اما طبق نظریه ی برخی باستان شناسان اهل بلغارستان، قدمت جنگل سنگها به دوران “سنوزوئیک” در حدود ۵۰ میلیون سال قبل یعنی زمانی که اروپای شرقی هنوز در زیر اقیانوسها بوده باز می گردد.
به اعتقاد آنها در آن تاریخ، رسوبات و لجنها در بستر دریاها بوده و در گذر زمان به ستونهای سنگی بدل شده است. چندی پس از آن، گازهای متان متصاعد گشته و از بستر دریا به بیرون تراوش کرده اند.
گازهای تحت فشار از میان طبقات سنگهای آهکی راه خود را به بیرون یافته و در مسیر خود این ستونهای بلند را بر جای گذاشته اند.
میلیون ها سال بعد، وقتی که سطح دریاها پایین رفته و خشکیها ظاهر شدند، این ستونهای سنگی از زمین سر بر آورده اند.

جنگل سنگها در سال ۱۸۲۸ میلادی توسط کاوشگران و دانشمندان برای نخستین بار به ثبت رسید. از آن زمان تاکنون هم نظریه های مختلفی در باب شکلی گیری آنها مطرح شده است. هنوز نحوه ی شکل گیری دقیق آنها در هاله ای از ابهام است.
اما این مکان هر چه هست یکی از شگفت انگیزترین و مرموزترین جاذبه های توریستی بلغارستان محسوب می شود که از سال۱۹۳۰ میلادی به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری طبیعی و باستانی بلغارستان شناخته شده است.
این اثر طبیعی در سال ۲۰۱۱ میلادی نیز به دلیل ارزش باستانی و طبیعی جز میراث جهانی یونسکو ثبت جهانی شد.

تور بلغارستان, جنگل سنگ وارنا

تور بلغارستان, جنگل سنگ وارنا

تور بلغارستان, جنگل سنگ وارنا

تور بلغارستان, جنگل سنگ وارنا

تور بلغارستان, جنگل سنگ وارنا

تور بلغارستان, جنگل سنگ وارنا

تور بلغارستان, جنگل سنگ وارنا

تور بلغارستان, جنگل سنگ وارنا