با فرهنگ و سوقات برزیل آشنا شوید

برزیل کشوری واقع در آمریکای جنوبی و پوشیده از جنگل است که پایتخت آن برزیلیا است. زمینهای کشاورزی و نیروی کار زیاد این کشور را به عنوان یکی قدرتمندترین اقتصاد تبدیل کرده است. مهمترین صادرات برزیل قهوه است که در دنیا از محبوبیت خاصی برخوردار است. برای استعلام قیمت تور برزیل در تابستان ۹۷ کلیک کنید.

گردشگری
از جاذبه های گردشگری برزیل می توان به پارک آبی ونیز در ساحل ماریانا سائوپائولو، ساختمان مارتینلی، قله خاراگوئا که بالاترین قله در شهر سائو پائولو، جشنواره اولیندا به عنوان بزرگترین کارناوال کشور برزیل است و صدای موسیقی آن در کوچه ها وخیابان ها شنیده می شود.

طبیعت برزیل

طبیعت برزیل

فرهنگ
زبان مردم برزیل پرتغالی برزیل می باشد و واحد پول برزیل رئال می باشد. زمان گفت و گو با مردم برزیل صبر و حوصله داشته، اگر در هنگام دیدار با فردی دستپاچه شوید این نشان دهنده خدشه دار شدن شما است، اگر با تجار برزیلی وارد معامله می شوید اجازه دهید آن ها بحث را شروع کنند.

سوغاتی های برزیل

کره داخل بطری: کره داخل بطری (Manteiga-da-terra) یکی از خوراکی ها خاص شمال برزیل است که روی غذاهایی مثل گوشت، برنج، لوبیا و ماهی های پرچربی و بود دار ریخته می شود. این کره ها در واقع از لذیذترین سوغاتی های بزریل است.

سوغاتی های محلی: برزیل برخی از مهترین بناهای نمادین دنیا را در خود جای داده است. مجسمۀ مسیح منجی، استودیم ماراکانا و … با معماری هایشان خارق العاده شان هر دوستدار سفر و گردشگری را جلب برزیل می کند. بنابراین خرید مجسمه ها دست ساز محلی به عنوان سوغاتی برزیل گزینه مناسبی ست.

ننو: ننوهای دست سازی پشمی یکی دیگر از سوغاتی های بیادماندنی برزیل است. هرچند در شهرهای بزرگ، ننو دگیر استفاده نمی شود، اما ننوهای کوچک برای استفاده در شهرهای کوچک جنگلی محبوب است.

گردشگری برزیل

گردشگری برزیل

سنگ قیمتی: میناس گرایس یکی از ایالت های برزیل است که به خاطر سنگ های قیمتیش مشهور شده است. در برزیل می توان گردن بند، دستبند و انگشتتر جواهرنشان را خرید و به عنوان سوغاتی به کشور برد. برزیل ۶۵٪ سنگ های رنگی قیمتی دنیا را تولید می کند و در بیشتر شهرها می توان این جواهرات را خریداری کرد.

هاواییان: هاواییان (Havaianas) در واقع همان دمپایی بندانگشتی ست که از برزیل جهانی شد. هرچند این دمپایی ها را می شود از هرجایی دیگری از دنیا خریداری کرد، اما هاواییان برزیل خاص تر از دیگر جاها ست.

جاذبه های برزیل

جاذبه های برزیل