عجیب ترین رسم های عروسی دنیا

مراسم عروسی در هر جای دنیا برگزار می شود قوم ملیت و مذهب نمیشناسد اما چیزی که جالب توجه است نحوه برگزاری و سنت های عجیب عروسی است که در فرهنگ های مختلف اجرا می شوند.

آزادسازی کبوتر در فیلیپین؛ بر اساس یک رسم سنتی در فیلیپین، عروس و داماد در روز عروسی باید دو کبوتر را آزاد کنند تا زندگی و ازدواجشان طولانی، پایدار و پر از عشق باقی بماند.

رسوم عجیب عروسی

رسوم عجیب عروسی

بریدن چوب درخت در آلمان؛ در میان رسم های عجیب عروسی دنیا شاید این یکی از عجیب ترین ها باشد. در رسمی قدیمی در آلمان، عروس و داماد در مراسم عروسی باید با یک اره در همکاری باهم قطعه چوب درختی را ببرند. این رسم نمادی از نمایش همکاری زوج است.

هدیه دادن غاز در کره؛ از رسم های عجیب عروسی در کشور کره می توان به رسمی قدیمی اشاره کرد که در آن داماد باید به مادر عروس یک غاز یا اردک وحشی هدیه دهد. کره ای ها با توجه به تک همسر بودن این حیوان عقیده دارند که این رسم نشان دهنده علاقه عمیق و وفاداری داماد به عروس است.

رسوم عجیب در عروسی

رسوم عجیب در عروسی

ریختن کیک و نوشیدنی روی عروس در اسکاتلند؛ از رسم های عجیب عروسی مردم اسکاتلند که در اصل قبل از عروسی اجرا می شود، کثیف کردن عروس یا داماد با شیرینی، نوشیدنی و هر چیز دیگری است که دم دستشان باشد. در این رسم عجیب، عروس یا داماد یک روز قبل از مراسم عروسی با دوستانشان جمع می شوند و هرچه در توان دارند سعی می کنند عروس یا داماد را با شیرینی و کرم و نوشیدنی بپوشانند. در زمان قدیم برای دور کردن ارواح شیاطین و خوش شانسی این رسم اجرا می شد.

حلقه گل در پاکستان؛ طبق رسمی قدیمی در پاکستان، داماد باید حلقه ای از گل را در مراسم عروسی بر گردن اندازد اما امروزه عروس ها هم در همراهی با داماد این کار را می کنند.

دزدیدن کفش داماد در هند؛ از رسم های عجیب عروسی هندی ها دزدیدن کفش های داماد توسط خواهر عروس در مراسم عروسی است. البته این سنت در قالب یک نوع شوخی برای شادی مجلس است. امروزه در مراسم های عروسی هندی، خواهر عروس بعد از برداشتن کفش ها و وقتی که می خواهد از مراسم خارج شود، داماد با دادن هدیه جلوی او را می گیرد و خواهر عروس هم کفش ها را بازمی گرداند.

مراسم عروسی

مراسم عروسی

کیک سیاه عروسی در جامائیکا؛ در مراسم های عروسی مردم کشورهای منطقه کارئیب رسم است که کیکی از میوه های تیره رنگ می پزند. این کیک به طور معمول سیاه رنگ است.

آب دهان انداختن پدر بر سر عروس در کنیا؛ در یکی از رسم های عجیب عروسی مردم کنیا که منزجر کننده هم هست، زمانی که عروس و داماد در حال ترک کردن خانه عروس هستند، پدر عروس بر سر دخترش آب دهان پرت می کند! این کار از نظر آنها باعث خوش شانسی و خوشبختی می شود.

شکستن ظروف در شب قبل عروسی در آلمان؛ در یکی از رسم های عجیب عروسی مردم آلمان که البته حالا کمتر دیده می شود، دوستان و اعضای خانواده عروس و داماد در شب قبل عروسی در کنار خانه جدید عروس و داماد جمع می شوند و تعداد زیادی ظرف می شکنند. بعد هم باید خود عروس و داماد تکه خرده های باقیمانده روی زمین را جمع کنند.

عروسی هند

عروسی هند

حنا گذاشتن بر دست در هند؛ رسم حنا گذاشتن بر دست در چندین کشور آسیایی وجود دارد اما در هند این کار به صورت ویژه و بسیار زیباتر انجام می شود. دستان عروس و برخی مهمانان با حنا و به زیبایی نقاشی می شود.

انتقال آتش از خانه پدری به خانه جدید در آفریقای جنوبی؛ در رسمی که ریشه در عقاید گذشتگان مردم آفریقای جنوبی دارد، والدین عروس و داماد آتشی را از خانه خودشان به خانه عروس و داماد می برند تا گرمای آن قلب های عروس و داماد را به هم نزدیک کند و خوشبخت شوند.