نکات ارزشمند برای سفر و گردشگری

گردشگران حرفه ای نه تنها مناطق زیادی از زمین را دیده اند بلکه کوله باری از تجربه را نیز به همراه دارند که نکات ریز و درشتی را می توانند به هر تازه کاری گوشزد کنند. از آنجایی که تازه کارها در سفر امکان دارد مدت زیادی را صرف کنند تا بتوانند به صورت شخصی هر چیزی را تجریبه کنند بهتر است از تجربیات پیش کسوتان سفر استفاده کنند.

در ادامه نکاتی را که لازم است در سفر به هر جایی رعایت کنید را بازگو می کنیم. این اطلاعات را جهانگردان حرفه ای توصیه می کنند پس بهتر است در سفرهایتان رعایت کنید.

دانستنی های سفر

دانستنی های سفر

نکات راهنمای سفر

ــ یکی از نکات ضروری سفر این است که همیشه یک حوله با خود همراه داشته باشید. در جاهای متفاوت با کاربردهای مختلف به آن نیاز خواهید داشت.

ــ یک چمدان کوچک بخرید. با اینکار شما مجبور می شوید که وسایل غیر ضروری کمتری را با خود حمل کنید و سفر سبک تری داشته باشید.

ــ سبک سفر کنید. هیچ ایرادی ندارد اگر چند روز متوالی در سفر شما یک لباس بپوشید. تنها لباس هایی که فکر می کنید واقعا به آن ها نیاز خواهید داشت را با خود ببرید.

ــ جوراب به تعداد زیاد همراه داشته باشید. اغلب جوراب ها وقتی لباس ها را برای شست و شو به لباسشویی می برید، گم می شوند. چند دست اضافه همراه خود داشته باشید.

ــ کارت های بانکی و اعتباری بیشتری را همراه خود ببرید، دزدی و یا گم شدن وسایل در سفر هیچ دور از انتظار نیست. بنابراین در قسمت های مختلف از بار سفر خود کارت های بانکی و اعتباری خود را جا سازی کنید.

ــ حداقل یکبار به تنهایی سفر کنید. خیلی چیزها درباره خودتان یاد خواهید گرفت و یاد می گیرید که مستقل باشید. شاید این یک حرف و جمله کلیشه ای باشد، اما حقیقت محض است. تنها سفر کردن به شما یاد می دهد که چطور با مردم ارتباط برقرار کنید، چطور در موقعیت های ناآشنا به راحتی تصمیم گیری کنید.

سفر تک نفره

سفر تک نفره

ــ از نکات سفر حرفه ای استفاده از نقشه است. برای استفاده از یک نقشه راهنما نترسید. اینکه شبیه به یک توریست به نظر برسید به مراتب بهتر از گم شدن در محله ها و شهرهای نا آشنا است.

ــ از اینکه راه را گم کنید نترسید، می توانید از این فرصت استفاده کنید و بدون نگرانی در جایی که هستید خوب بگردید، خوب ببینید و از اینکه وارد مکان هایی بدون برنامه ریزی قبلی شده اید لذت ببرید.

ــ به عنوان یک قانون کلی، هرگز برای سرو غذا سراغ رستوران هایی که در اطراف مکان های توریستی شهر قرار دارند، نروید. غذاها با چندین برابر قیمت جاهای دیگر در این رستوران ها سرو می شوند.

ــ در اغلب رستوران ها، کافه ها و در کتابخانه می توانید به وای فای رایگان دسترسی داشته باشید.

ــ همیشه یک چراغ قوه همراه خود داشته باشید.

ــ از هاستل برای محل اقامت خود استفاده کنید. علاوه بر اینکه نسبت به هتل ارزان تر است، در هاستل می توانید با آدم های زیادی معاشرت کنید و از تجربیات یکدیگردر طول سفر استفاده کنید.

ــ غذاهای جدید را امتحان کنید. هرگز نسبت به غذایی که تا به حال نخورده اید گارد نگیرید.