سفر با تور اسپانیا و شرکت در جشنواره توماتینا

اروپا قاره ای بزرگ است با تعداد زیادی از کشورهای مختلف که هر یک از آن ها مقصادی از تورهای اروپا تابستان را تشکیل می دهند. اسپانیا، ایتالیا، فرانسه و سایر کشورهای دیدنی که هر یک از آن ها برای خود دیدنی هایی دارند که علاقه مندان به سفر و گردشگری حتما در برنامه سفر خود بازدید از آن ها را قرار می دهند.

در میان کشورهای اروپایی، تور ویژه اسپانیا نزد مسافران تورهای اروپا، معروف است به تور کشور فستیوال ها! در این کشور مناسب های مختلفی وجود دارد که برای هر یک از آنها فستیوالی در نظر گرفته شده است. امروز قصد داریم شما را با یکی از هیجان انگیز ترین فستیوال های اسپانیا آشنا کنیم.

 

توماتینا، جشنواره گوجه فرنگی در اسپانیا

گوجه فرنگی، یکی از خوشرنگ ترین صیفی جات محسوب می شود. حال تصور کنید که این گوجه فرنگی در یکی از مهم ترین فستیوال های اسپانیا مورد استفاده قرار گیرد.

جشنواره گوجه فرنگی اسپانیا

جشنواره گوجه فرنگی اسپانیا

جشنواره گوجه فرنگی در اسپانیا یا همان La Tomatina در آخرین چهارشنبه ی ماه آگوست در شهر Buñol برگزار می‌شود برگزار می شود. در این فستیوال، ده‌هاهزار نفر از مردم و گردشگران دور هم جمع می شوند و با ده ها تن گوجه فرنگی، این فستیوال را آغاز می کنند. در این فستیوال، گوجه فرنگی ها توسط افراد پرتاب می شوند.

این جشنواره پر است از هیجان و شادی و هیاهو

علی رغم تبلیغات گسترده و استقبال بالا از این جشنواره، مدت زمان برگزاری آن بسیار کوتاه است و تنها در صبح زود برگزار می شود. این جشنواره از ساعت ۱۰ صبح آخرین چهارشنبه ماه آگوست، با یک تکه ژامبون، که بالای ستونی بلند و چرب در پلازا دل پوئبلو(Plaza del Pueblo) میدان‌ شهر قرار داده می شود، شروع خواهد شد.

این جنگ نمادین، هنگامی آغاز می شود که یکی از شرکت کنندگان با چالاکی از ستونی بلند و چرب بالا رفته و تکه ژامبون قرار داده شده روی آن را بردارد. اگر کسی هم نتواند که این ژامبون را بردارد، با شلیک توپ های آبی این فستیوال را آغاز می کنند.

جشنواره گوجه فرنگی در اسپانیا

جشنواره گوجه فرنگی در اسپانیا

جالب است بدانید که همین نقطه ی شروع فستیوال نیز مدت زمان زیادی طول می کشد. زمانی که ژامبون برداشته شد، زنگی به صدا درآمده و به کامیون های حامل گوجه فرنگی اجازه ورود به میدان مسابقه داده می شود.

در این زمان گوجه فرنگی ها به سوی مردم توی خیابان پرتاب می شوند و سپس کامیون از میدان جنگ خارج می شود. اکنون هرج و مرج آغاز می شد و مردم از سر و کول هم بالا می روند و در این راه لغزنده هیجانی پر پا می شود. رقابت برای یک ساعت ادامه پیدا می کند تا زمانی که علامت پایان به صدا در آید.

جشنواره گوجه فرنگی در اسپانیا

جشنواره گوجه فرنگی در اسپانیا

پس از اتمام مسابقه شهروندان بانیول بوسیله شلنگ‌های آب، مردم و خیابان‌ها را تمیزکاری مختصری می کنند.رسم بر این است که به منظور افزایش کنتراست با گوجه فرنگی های قرمز، لباس سفید به تنداشته باشند.

همچنین برای اینکه افراد آسیب نبینند، حتما گوجه فرنگی ها له می شود و از بردن بطری و اشیا که باعث آسیب دیدگی می شود، خود داری می شود. این جشنواره ی فوق العاده ی رنگی، یکی از زیباترین و در عین حال هیجان انگیزترین جشنواره های اسپانیا است. جالب است بدانید بسیاری از مسافران تور اروپا، زمان سفر خود را متناسب با جشنواره های اسپانیا برنامه ریزی می کنند.