کیش برای کمک میزبانی جام جهانی زیرساخت های کافی دارد

علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری در واکنش به انتشار اخبار غیر رسمی مبنی بر سفر هیاتی قطری برای بازدید از امکانات کیش جهت بهره برداری از کمک های ایران برای میزبانی جام جهانی 2022، تصریح کرد: اگر قرار به همکاری برای میزبانی جام جهانی 2022 باشد کیش از نظر هتلی و اقامتی مشکلی ندارد.

جزیره کیش با بیش از 40 هتل فعال، از نظر اقامتی هیچ کمبودی ندارد، به علاوه امکانات ورزشی خوبی هم دارد که می تواند پاسخگو باشد.

جام جهانی قطر

جام جهانی قطر

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: از مذاکره هیات فوتبال قطری با مسئولان ایرانی اطلاع دقیقی ندارم اما باید ببینیم مذاکرات در چه سطحی هست و چه امکانات ورزشی باید مهیا کرد.

مونسان اظهار امیدواری کرد اگر قرار باشد چنین تصمیمی گرفته شود، اتفاق بسیار خوبی برای ما رقم بخورد.

اگر منظور قطری ها فقط تمرین برخی تیم ها و اردوی آنها باشد که هیچ، ولی ما برای بازی و مسابقات فوتبال در کیش، فقط یک زمین چمن استاندارد داریم و اگر چنین شود، باید به سرعت استادیوم های جدید استاندارد فوتبال ایجاد کنیم.

کیش

کیش

«علی کفاشیان» نائب رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا و فدراسیون فوتبال ایران در این باره گفته است: 32 تیم شرکت کننده در جام جهانی نهایتا پنج روز قبل از رقابت ها باید در کشور میزبان حضور پیدا کنند و بر اساس قوانین رقابت های جام جهانی، مهیا کردن کمپ های تمرینی برای هر کدام از این ٣٢ تیم قبل از آغاز رقابت ها در شهرهای نزدیک مثل دوبی و جزیره کیش ایران محتمل است.

بر پایه گمانه زنی برخی رسانه های بین المللی و چهره های مطرح فوتبال جهان، ممکن است به سبب گرمای بیش از حد قطر و مشکل سلامت بازیکنان و آزار تماشاچیان، در این رویداد به میزبانی قطر، برای اولین بار مسابقات جام جهانی فوتبال در زمستان برگزار شود.