روش حفظ سلامت در استخر های عمومی

شنا یکی از تفریحات آبی لذت بخش است که معمولا افراد برای این کار از استخر های عمومی استفاده می کنند. از آنجایی که در چنین مکان هایی امکان به خطر افتادن سلامتی وجود دارد بهتر است بیشتر مواظب باشید و نکات ایمنی را رعایت کنید.

از بیماری های پوستی و عفونت ها گرفته تا صدمات فیزیکی هر کدام از این موارد می تواند سلامتی ما را به خطر بیاندازند. که در استخر های عمومی بیشتر در معرض ابتلا به آنها هستیم.

استخر عمومی

استخر عمومی

ــ قبل از شنا کردن دوش بگیرید: طبق تحقیقات انجمن کیفیت و سلامت آب ایالات متحده امریکا، 40 درصد از شناگران قبل از ورود به استخر دوش نمی گیرند و مستقیماً وارد آب می شوند.

اگر چند روزی از حمام کردن تان گذشته باشد، با وجود چربی، عرق، کرم ضد آفتاب، مواد دفع کننده ی حشرات، مواد آرایشی و انواع آلودگی ها روی پوست بدن تان، به محض ورود به استخر همه ی این مواد وارد آب استخر خواهد شد.

ــ آب استخر را نخورید: آب استخر را هرگز نبلعید. با این کار احتمال ابتلا به بیماری های عفونی در استخرهای عمومی کمتر می شود.

ــ مراقب دریچه های تخلیه آب باشید: همیشه مراقب دریچه های تخلیه آب استخرها باشید و اگر متوجه شدید بدون درپوش هستند و یا درپوش آن ها صدمه دیده یا شکسته، فوراً به مسئولین استخر اطلاع دهید. موارد قابل توجهی از غرق شدن افراد در استخرها در اثر گیر کردن موها و اعضای بدن در این دریچه ها رخ می دهد.

ــ اگر زخمی روی بدن تان دارید از شنا در استخر پرهیز کنید: بعضی افراد به اشتباه تصور می کنند شنا در آب حاوی کلر یا نمک به ضدعفونی یا تمیز شدن زخم کمک می کند. اما زخم باز و تازه در واقع محل ورود میکروب ها به بدن است. بنابراین با وجود بریدگی و جراحت های جدی هرگز در استخر شنا نکنید.

شنا در استخر عمومی

شنا در استخر عمومی

ــ از حضور و در دسترس بودن غریق نجات مطمئن شوید: اگرچه غریق نجات ها آموزش های لازم برای نجات افراد را می بینند اما اگر غریق نجات در کنار استخر حضور نداشته باشد توانایی های او بی فایده خواهد بود. مدیران بعضی استخرها وظایف متفرقه ای بر عهده ی غریق نجات ها می گذارند و به همین دلیل آن ها توجه کافی به شناگرهای داخل استخر ندارند.