پیش از سفر به اروپا این نکات را جدی بگیرید!

پیش از خرید تورهای اروپایی و سفر به قاره سبز بهتر است در مورد قوانین سفر و اطلاعات مورد نیاز برای این کار دسترسی داشته باشید.علاوه بر قوانین هر کشور موارد دیگری نیز وجو دارند که بهتر است با رعایت آنها کمتر مورد توجه قرار گیرید مثل نحوه لباس پوشیدن …

پول نقد همراهتان باشد

اگرچه اروپا بسیار پیشرفته است و تقریبا همه پرداخت ها با کارت بانکی صورت می گیرد اما همیشه مقداریپول نقد همراه تان داشته باشید! در بیشتر کافه ها، رستوران ها، مغازه ها، موزه ها و حتی وسایل حمل و نقل عمومی، پول نقد کماکان آقایی می کند.

سفر به اروپا

سفر به اروپا

پول مالیات خریدهایتان را دریافت کنید

چه زیاد خرید کرده باشید و چه کم، رسید آن ها را نگه دارید تا در قسمت دریافت مالیات در فرودگاه، پول آن را پس بگیرید. بعد از پرکردن فرم مخصوص این کار، پولتان پرداخت خواهد شد.

شما بین 19 تا 25 درصد هزینه ی خریدهایتان را دریافت خواهید کرد. بعد از آن هم می توانید با خیال راحت از مراکز خرید فرودگاه که شامل مالیات نمی شوند، خرید کنید.

مثل مردم عادی لباس بپوشید

لباس پوشیدن مثل یک گردشگر شما را به راحتی از مردم شهر متمایز می کند. به طور حتم باید لباسی بپوشید که در آن راحت باشید اما قدری هم به خود زحمت پوشیدن لباس های مناسب تری بدهید.

همواره سعی کنید مثل مردم عادی شهر لباس بپوشید تا هم از شر جیب برها در امان باشید و هم مورد توجه قرار نگیرید. تکدی گرها بیشتر جذب توریست ها می شوند!

در چمدان های خود سوسیس و پنیر نگذارید

شاید تصورش هم ناراحت کننده باشد اما در برخی از کشورهای اروپایی، نمی توانید در چمدان خود سوسیس و کالباس یا پنیر داشته باشید. حمل کردن اینگونه مواد غذایی در پرواز ممنوعیت دارد.

هرچقدر می خواهید در روز قبل از این قبیل غذاها میل کنید! چراکه همراه داشتن آن ها در چمدانتان مانع از ورود به کشور مقصد می شود.

نکات سفر به اروپا

نکات سفر به اروپا

آب و نان رایگان نیست

برای بسیاری از ما پرداخت پول برای نان و حتی آب عجیب است؛ اما چه بخواهید و چه نخواهید، ممکن است در کشورهای دیگر مجبور به انجام این کار شوید. شاید در نگاه اول این هزینه به چشم نیاید ولی حواستان باشد چراکه قطره قطره جمع می گردد!

زبان کشور مقصدتان را یاد بگیرید

این درست است که بیشتر مردم اروپا می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند اما در حومه ی شهرها این مسئله صدق نمی کند. حداقل چند جمله و کلمات کلیدی را یاد بگیرید. مطمئن باشید بالاخره به کارتان خواهد آمد.