جنگل خودکشی ژاپن؛ مکانی زیبا برای مرگ

از آنجایی که در جنگل ها سرسبزی و زندگی موج میزند بدون شک حس بهتری به افراد بازدید کننده منتقل می کند. اما همیشه اینطور نیست و برخی جنگل ها نه تنها زندگی نمیدهند بلکه زندگی ها را نیز میگیرند مثل جنگل خود کشی در ژاپن!

جنگل خودکشی ژاپن یکی از جنگل های انبوه با درختانی سر به فلک کشیده است که کمتر کسی جرات دارد به تنهایی در آن پرسه بزند. این جنگل جایی است که افراد زیادی به زندگی خود پایان داده اند.

جنگل خودکشی

جنگل خودکشی

این جنگل که با نام «ایده آل ترین مکان برای مردن» نیز شناخته می شود در ژاپن قرار گرفته و مقصدی است که افراد زیادی در آنجا خود را کشته اند و به عنوان دومین مکان مرگبار بعد از پل گلدن گیت شناخته می شود.

از دهه ۱۹۵۰، تاجران ژاپنی زیادی به این جنگل آمده اند و حداقل ۵۰۰ نفر آن ها هرگز به بیرون باز نگشته اند؛ این آمار بین ۱۰ تا ۳۰ نفر در سال متغیر است. به مرور این آمار بیشتر و بیشتر هم شد، طوری که ۷۸ نفر در سال ۲۰۰۲ در جنگل خودکشی ژاپن زندگی خود را به اتمام رساندند. در سال ۲۰۰۳ این رکورد به بیش از ۱۰۵ نفر رسید که در نوع خود بسیار غم انگیر و در عین حال مرموز بود.

جنگل خودکشی ژاپن

جنگل خودکشی ژاپن

افرادی که در ژاپن کارهای ماورایی می کنند بر این باور هستند که خودکشی هایی که در این جنگل صورت گرفته به درختان آن نفوز کرده و باعث این شده است که فعالیت های ماوراء الطبیعه زیادی صورت بگیرد و به این صورت کاری کند که هر کسی که به این جنگل می رود، دیگر نتواند از آنجا خارج شود.

بسیاری از قطب نماهایی که به این جنگل آورده می شوند، به دلیل وجود آهن مغناطیسی زیادی که در خاک آتشفشانی اینجا وجود دارد، بلا استفاده می شوند؛ همین موضوع هم باعث شده که به شایعات مبنی بر فعالیت های فرا انسانی این منطقه دامن زده شود.

یکی از کارهایی که مقامات برای کم شدن خودکشی ها انجام داده اند این است که دیگر آمار دقیق خودکشی ها را منتشر نمی کنند. آن ها معتقدند که با پخش آمار دقیق، این جنگل بیش از پیش معروف شده و افراد زیاد دیگر تمایل به این کار پیدا می کنند.

جنگل خودکشی در ژاپن

جنگل خودکشی در ژاپن

مردم محلی می گویند که می توانند سه نوع از بازدیدکنندگان را همواره ببینند که به جنگل می آیند: طبیعت گردانی که می خواهند نمای زیبایی از کوه فوجی داشته باشند، ماجراجویانی که دلشان کمی ترس و دلهره می خواهد و افراد دیگری که برنامه ای برای ترک جنگل ندارند.

اگر به ژاپن سفر کردید سعی نکنید برای ماجراجویی هم شده از جنگل خود کشی ژاپن دیدن کنید. دیدن مرگ افرادی که نا امیدانه در زیباترین مکان از دنیا دل بریده اند اصلا جالب نیست.