جرایم غیر قابل تصور در کشورهای اروپایی و آسیایی

بیشتر افرادی که فرنگ نرفته اند تصور میکنند به محض ورود به اروپا از هفت دولت آزرادند و هر کاری دلشان بخواهد می توانند انجام دهند. اگرچه بسیاری از کارهایی که در کشورمان ممنوع هستند در کشورهای اروپایی آزادند اما این به معنای آزادی مطلق نیست! تور اروپا قیمت بالاتری نسبت به مقاصد آفریقایی دارد این بخاطر امنیتش است اما هیچ امنیتی بدون قوانین سخت گیرانه پدید نمی آید!

در بسیاری از کشورهای غربی و شرقی قوانینی عجیب حکم فرما هستند که شاید به نظر بیش از حد سخت گیرانه باشند. در ادامه چند مومرد از این قوانین را با هم مرور خواهیم کرد.

کارهای غیر قانونی در کشورهای مختلف

یونان

یونان

یونان

در این کشور، گرفتن عکس از ساختمان های دولتی، کلیساها، و حتی هواپیما ها نیز ممنوع است. در سال ۲۰۰۱، دوازده نفر از کسانی که برای جاسوسی از یک هواپیمای نظامی عکس گرفتند راهی زندان شدند. علاوه بر این، به اطلاع می رساند که رفتار های خارج از عرف و نزاکت مانند پرسه زنی و یا پوشیدن لباس های توهین آمیز نیز غیر قانونی بوده و می تواند قوانین حاکم را به لزره درآورد. در ضمن، داروی کدئین به عنوان یک داروی غیر قانونی در کشور یونان در نظر گرفته شده است.

اسپانیا

سواحل اسپانیا

سواحل اسپانیا

در شهر بارسلونا، اگر گردشگران تنها با لباس های شنای خود به گردش و پیاده روی بپردازند، با جریمه ی ۲۶۵ یورویی رور به رو خواهد شد. در شهر مایورکا، اگر گردشگران از لباس های شنای خود در سطح شهر استفاده نمایند، با جریمه ی سنگینی مانند ۵۰۰ یورو مواجه خوهند شد. این مجموعه قوانین توسط شورای مدنی شهر پالما وضع شده و به عنوان طرح شهروند خوب شناخته شده است.

فرانسه

فرانسه

فرانسه

از نظر قانونی شما موظف هستید که دستگاه (breathalyzer) را در ماشین خود نصب نموده و سپس به رانندگی بپردازید. نصب هر گونه دستگاهی که بتواند دوربین های سرعت گیر را شناسایی نماید غیر قانونی است. در ضمن، عکاسی از برج ایفل در شب کاملا ممنوع است. به عبارتی دیگر، در شب های پاریس اگر زیبایی چراغ های برج ایفل توجه شما را به خود جلب نماید، عکس گرفتن از آن غیر قانونی خواهد بود.

بلژیک

اتومیوم

اتومیوم

اتومیوم (Atomium)، یکی از بناهای تاریخی کشور بلژیک است که پنج کره ی آن (از بین نه کره) در هشت سطح مختلف قرار گرفته اند. این بنای مدرن، به عنوان یک نمایشگاه جهانی در بروکسل و در سال ۱۹۵۸ ساخته شد. اتومیوم، یکی از جاذبه های پر بازدید در بلژیک و نماد سرمایه در اروپا است که عکس گرفتن از آن ممنوع می باشد. برای انجام این کار، شما باید دوربین خود را مخفی نگه دارید.

ژاپن

اهمیت تناسب اندام در ژاپن

اهمیت تناسب اندام در ژاپن

در کشور ژاپن، زادگاه کشتی سومو، داشتن چربی و یا چاقی مفرط ممنوع خواهد بود. طبق قانون، دور کمر مردان بالای ۴۰ سال نباید بیش از ۸۰ سانتی متر باشد. همچنین، دور کمر زنان نیز نباید از ۹۰ سانتی متر فراتر رود.

سنگاپور

سنگاپور

سنگاپور

از سال ۱۹۹۲، جویدن آدامس در مکان های عمومی خلاف قوانین حاکم بر جامعه است. تنهای استثناء جویدن آدامس نیکوتین است که با تجویز پزشک به فروش خواهد رسید. اگر شما در مکان های عمومی پرچم ها و یا نمادهای ملی خود را نشان دهید، با مشکلات عجیبی رو به رو خواهید شد.

تایلند

تایلند

تایلند

در این کشور انتقاد از خانواده ی سلطنتی و حتی پادشاهان متوفی نیز کاملا ممنوع است. این جرم به عنوان خیانت (Lèse Majesté) به کشور در نظر گرفته شده و مجازات آن سه تا پانزده سال زندان (و حتی طولانی تر) است.