در برزیل از کدام جاذبه ها دیدن کنیم؟

پس از خرید تور برزیل تابستان یکی از چالش های شما انتخاب چند مورد از جاذبه های برزیل برای بازدید و تفریح است. از آنجایی که برزیل سراسر دیدنی است انتخاب چند جاذبه گردشگری برای بازدید کار دشواری است. در ادامه چند مورد از جاذبه های برتر برزیل را معرفی خواهیم کرد، تا انتخابی آگاهانه تر داشته باشید.

جنگل های شناور در آمازون

جنگل های شناور در آمازون

جنگل های شناور در آمازون

اگرچه آمازون خودش به تنهایی دنیای از شگفتی هاست و گردش در تمام آن سالها زمان میبرد اما قسمت هایی از این جنگل استوایی شناخته شده تر هستند و بازدید از آنها در راس لیست قرار می گیرند.

شهر جنگلی «مانائوس» (Manaus) به عنوان مرکز ایالت آمازوناس (Amazonas)، یکی از شهرهای اصلی برای رفتن به آمازون محسوب می شود. گردشگران می توانند از طریق تورهای متعدد این منطقه به دیدن درخت های سر به فلک کشیده بروند یا از محل تلاقی رودخانه های «ریو نِگرو» (Rio Negro) و «ریو سُلیمویس» (Rio Solimões) بازدید کنند که هر یک رنگ خاصی خود را دارد. برخی از این تورها به شما امکان برقراری ارتباط با قبیله های بومی را می دهند.

ترینیداد

ترینیداد

ترینیداد

منطقه ساحلی ترینیداد درست بیرون شهر پاراتی (Paraty) قرار دارد. آخر هفته های این منطقه بسیار شلوغ است، به نحوی که سواحل و خیابان های مملو از جمعیت می شود؛ به همین دلیل افراد بومی ترجیح می دهند به طور کلی پذیرای گردشگر کمتری باشند. پس چه بهتر که در طول هفته از این منطقه دیدن کنید و از سواحل زیبای «سِپیلهو» (Cepilho)، «رانشوس» (Ranchos)، «مِیو» (Meio) و «کاچاداسو» (Cachadaço) لذت ببرید.

علاوه بر این جنگل های فوق العاده زیبای آتلانتیک را دست ندهید که چندین محل برای شنا کردن دارد.

پتروپلیس

پتروپلیس

پتروپلیس

مناظر کوهستانی معرکه و آبشارهای فراوان منطقه پتروپلیس باعث شده ساکنان ریودوژانیرو برای دور شدن از هیاهوی شهر به این منطقه پناه ببرند و جانی دوباره بگیرند. در گذشته از این محل به عنوان پناهگاه استفاده می شده، به نحوی که حتی امپراطور پیشین برزیل، «دون پدرو دوم» (Dom Pedro II)، نیز در اینجا قصری بنا کرد. پل های قوس دار روی کانال ها و پارک های جذاب، به این منطقه حس و حال اروپایی داده است.

ایلادو ماراژا

ایلادو ماراژا

ایلادو ماراژا

جزیره «ایلادو ماراژا» (Ilha de Marajó) ابعادی در حد و اندازه سوئیس دارد و یکی از جاذبه های مخفی برزیل است. این جزیره که در شمال برزیل واقع شده، در واقع بزرگ ترین جزیره رودخانه ای جهان محسوب می شود که در وسط یک رودخانه شکل گرفته است. تنوع زیستی فوق العاده چشم نواز و بوفالوهایی که در کل جزیره پرسه می زنند، نفس شما را بند خواهد آورد.

آلتر دوشو

آلتر دوشو

آلتر دوشو

جزیره «آلتر دوشو» (Alter do Chão) در مرکز منطقه جنگلی برزیل و در بستر رودخانه، زیبایی خود را به رخ می کشد. این جزیره که به جزیره عشق نیز معروف است، با جاذبه هایی نظیر « Lagoa Verde» پذیرای گردشگران است. با یک کشتی تفریحی می توانید به سایر سواحل رودخانه ای نزدیک نیز بروید و بعد از گشت و گذار در آن ها، یکی از کافه ها را انتخاب کنید، روی صندلی هایی که داخل آب قرار دارد بنشینید و از غروب خورشید لذت ببرید.